دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28307  |  
تاریخ انتشار : 24 مهر 1397 - 21:33
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با اشاره به این 884 واقعه ولادت در 5ماهه اول سال در شهرستان قاین به ثبت رسیده است گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 12 درصد کاهش داشته است.

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان قاین با بیان این که بیش از 360 هزار سند ولادت و وفات در این اداره موجود است گفت: ازاین تعداد 253 هزار واقعه ولادت و 110 هزار واقعه وفات است.

وی درادامه با اشاره به این که دو نمایندگی در بخش نیمبلوک و آرین شهر کارهای ثبت احوال را انجام می دهند گفت: در بخش نیمبلوک مشکلی وجود ندارد اما در نمایندگی آرین شهر زیرساختها فراهم نیست و به دلیل نداشتن جای ثابت و زیرساخت عملا نیروی ما که یک روز دراین بخش حضور دارد کاری نمی تواند انجام دهد و تقاضای همکاری برای ایجاد نمایندگی ثابت دراین بخش را داریم.

رجب زاده بیان داشت:امروزه تهیه آمار واطلاعات جمعیتی از مهم ترین وظایف ثبت احوال است و این اداره به عنوان منبع صحیح  آمار و اطلاعات برای برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت جامعه در عرصه های مختلف نقش به سزایی دارد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با اشاره به آمار 5 ماهه اول سال جاری گفت: 884 واقعه ولادت در شهرستان قاینات به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12/6 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: رده سنی 25تا29 سال با 26/6 درصد بیشترین رقم فرزند آوری را داشته است.

رجب زاده با اشاره به آمار ولدت گفت: 862 مورد تک زایی و 11 مورد دوقلو زایی در ثبت احوال شهرستان به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاین در ادامه با اشاره به واقعه وفات در 5 ماهه اول امسال گفت: 194 واقعه در شهرستان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15/3 درصد کاهش داشتهاست.

وی با اشاره به آمار ازدواج نیز گفت: 443 واقعه ازدواج دراین مدت در قاینات به ثبت رسیده است.

رجب زاده  فراوانی نام ها در بین پسران را ابوالفضل،محمدرضا،امیرحسین،محمد جواد،علیرضاودربین دختران فاطمه ،زینب،فاطمه زهرا،زهرا ونازنین زهرانازهرا را ذکر کرد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه درشهرستان  گفت: از ابتدای طرح(تیرماه89)تاکنون  25 هزار و 941 شناسنامه و 61هزار 871 کارت هوشمند  در شهرستان قاین صادر شده است.

وی افزود:26 هزار نفر دیگر در شهرستان قاینات واجد شرایط صدور کارت هوشمند هستند که بیشتر این آمار در مناطق شهری است و امیدواریم که با اطلاع رسانی بیشتر مردم نیز همکاری بیشتری داشته باشند.

کاهش ولادت زنگ خطری برای شهرستان قاینات است

محمد کریمی فرماندار قاین اظهارکرد: بيس و اساس هر كشوري براي توسعه، برنامه ريزي است كه اين مهم هم با در اختيار داشتن آمار و اطلاعات درست و جامع ميسر خواهد شد.

کاهش ولادت زنگ خطری برای شهرستان قاینات است و باید درکارگروهایی ذیل این جلسات موضوعات بررسی و آسیب شناسی انجام شود.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.