دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28253  |  
تاریخ انتشار : 1 مهر 1397 - 06:58
فرمانده سپاه ناحیه قاین در همایش زینبیون:
رسالت حضرت زینب(س)،رسالتی برای تکمیل قیام عاشورا بود
فرمانده سپاه ناحیه قاینات گفت:حضرت زینب(س) نمونه ای از زنان الگو واسوه هستند که رسالت خطیر ومکمل قیام عاشورا را برعهده داشتند.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات روز گذشته در همایش زینبیون  شهرستان با اشاره به واقعه کربلا اظهارکرد:حادثه کربلا دو بُعد داشت که یک بعد آن حسینی بود و جان فشانی امام حسین(ع)و72 تن از یاران باوفایشان و بعد دیگر آن زینبی بود که شاید مهم تراز بعد اول نیز باشد.

وی گفت: دراین حادثه زنانی همراه یاران پیامبر بودند که  هرکدام به نوعی بر حادثه کربلا تاثیر داشته اند.

هزاری ادامه داد: زنان که جزء بعد دوم قیام عاشورا هستند انسان های بسیار بصیری بودند و مشقت ای زیادتری نسبت به 72 تن متحمل شدند واگر رسالت خود را انجام نمی دادند پیام عاشورا به نسل بعدی منتقل نمی شد.

فرمانده سپاه قاین به زنانی همچون همسر زهیر اشاره کرد وگفت:  همسر زهیر به وی بصیرت و داد و با نهیبی که به زهیر زد باعث شد که در واقعه کربلا حضور داشته باشد و چنان شجاعتی از خود برجای گذارد وبه شهادت برسد.

وی گفت: مادر وهب وعروس و پسرش که مسیحی بودند بعد از دیدن اعجاز امام حسین(ع) مسلمان شدند و وقتی وهب به شهادت می رسد و سر اورا به سمت مادرش پرتاب می کنند او نیز با بصیرتی که داشت سر را به سمت دشمن پرتاب کرد .

رباب از دیگر زنانی بود که در حادثه کربلا با بصیرت نقش آفرینی کرد .

هزاری ادامه داد: حضرت زینب(س) به عنوان اسوه صبر و پایداری در این حادثه با داشتن روحیه زنانه وروش های مخصوص خود کاری کرد که پایه های حکومت اموی را فرو ریخت به طوری که هیچ مردی در تاریخ نتوانست چنین کاری بکند.

وی افزود: حضرت زینب(س) نمونه ای از زنان الگو واسوه هستند که رسالت خطیر ومکمل قیام عاشورا را برعهده داشتند.

 

فرمانده سپاه ناحیه قاینات گفت:زنان زینبی ما دراین دوران  با تاسی ازسیره حضرت زینب (س)می توانند در جامعه نقش آفرین باشند و همان طور که حضرت زینب نقش تکمیل کننده قیام نهضت عاشورا را به عهده گرفتند و به بهترین شکل انجام دادند درحال حاضر هم زنان ما می توانند نقش مهمی در جامعه امروزی داشته باشند و در جبهه اقتصادی نقش آفرینی کنند.

هزاری با اشاره به این که در جامعه امروزی با الگو گیری از فرهنگ غرب می خواهند که زنان در جامعه حضور فیزیکی بیشتری داشته باشند و مثل مردها به صحنه بیایند گفت:نقش اجتماعی زنان ما دراین دوران باید برجسته تر باشد.

فرمانده سپاه قاین به نقش زنان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بانوان ما درآن دوران در سنگرهای امدادی و آموزشی و فرهنگی و رسیدگی به خانواده های شهدا نقش بسیار پررنگی داشتند و امروز نیز همان جنگ را به شیوه ای متفاوت داریم و دشمنی که در سال 59 تا67 جنگ سخت و نظامی را داشت امروز نوع جنگ را عوض کرده است وار بانوان دیروز در سنگرهای فیزیکی مقاومت می کردند امروز سنگرها عوض شده است و به داخل خانه هاآمده است و جنگ از نوع جنگ نرم است.

وی ادامه داد: نقش زنان در جنگ نرم پررنگ تر است ودر جبهه اقتصادی می توانند نقش پررنگ تری داشته باشند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات گفت: حمایت از کالای ایرانی و خرید اجناس ایرانی در جهت حمایت از تولید داخل نوعی ایثارگری است که توسط بانوان می تواند انجام شود.

وی اضافه کرد:نقش زنان در صرفه جویی در عرصه اقتصادی همچون مصرف انرژی های آب و برق و گاز و .. بسیار موثر است ودولت مردان هم با نقش آفرینی در مبارزه با قاچاق کالا وارز و حمایت از کارگاههای زودبازده می تواند در این زمینه نقش آفرینی کنند و به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.