دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28233  |  
تاریخ انتشار : 26 شهر 1397 - 17:28
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات بهداشتی ودرمانی و سهم شهرستان قاینات خواستار شفاف سازی نحوه توزیع اعتبارات در سطح استان شد.

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه  روز گذشته در اولین همایش خیرین سلامت که با حضور اسماعیلی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار و دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و جمعی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی و خیرین سلامت در  سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور قاین برگزار شد با اشاره به  سفر وزیر بهداشت ودرمان به شهرستان قاینات از مدیریت برنامه ریزی برای سفر وزیر به شهرستان گلایه کرد و گفت: در سفر وزیر بهداشت به شهرستان مدیریتی درستی انجام نشده بود و حتی براساس گفته مسئولین شهرستان اجازه گذاشتن آب بر روی میز های سالن اجتماعات داده نمی شود و سوال ما این است که چه کسی این برنامه ها را مدیریت می کند؟؟

وی افزود:با توجه به برنامه سفر وزیر که از قبل انجام شده بود کلنگ زنی بیمارستان دوم گنجانده شده بود اما در بدو ورود به شهرستان این برنامه لغو می شودو این تشان از این دارد که یک جای کار می لنگدویا من مقصر هستم و باید اتهام تبیین شود تا عذرخواهی و یا محاکمه شوم یا سیستم مقصر است و واقعا نمی دانیم قضیه چیست؟

نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز ازمعاون استاندار خواست این موارد را مدیریت کنند تا این گونه اتفاقاتی نیفتد و باعث نارضایتی مردم نشود.

فلاحتی با بیان این که اولویت درمان در شهرستان های قاینات وزیرکوه جزء اولویت های اول بنده بوده است واز بدو ورود به مجلس پیگیری های متعددی انجام شده است گفت: دراین زمینه با مشارکت مجلس و دولت حرکت های خوبی انجام شده است و البته زحمت های ستادی برعهده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین بوده است.

 

وی با اشاره به مشارکت خیرین در بخش بهداشت و درمان شهرستان قاینات گفت: خیرین در بسیاری از زمینه ها از جمله در بخش درمان از دولت جلوتر بوده اند وتعهدات خود را انجام داده اند واین در حالی است که دولت هنوز به تعهدات خود جامعه عمل نپوشانده است.

 فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش به قول دکتر قائمی در خصوص راه اندازی دانشکده علوم پزشکی در قاین اشاره کرد و گفت: علی رغم پیگیری های متعددی که با حضور مسئولین استانی در مرکز هم داشته ایم بعید می دانم این موضوع اتفاق بیفتد اما افزایش دانشکده های شهرستان از دو  دانشکده به سه دانشکده که لازمه راه اندازی دانشکده علوم پزشکی است جزء درخواست های شهرستان قاینات است و حتی دستورات ومکاتباتی انجام شده است ولذا درخواست ما ازمسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند این است که این موضوع هرچه سریعتر جمع شود.

وی به ابهام دانشکده پرستاری و مامایی و مجتمع عالی سلامت در شهرستان که هردو مورد از وزارت مجوز دارند اشاره کرد و گفت: باید این ابهام با برگزاری جلسات تخصصی رفع شود ونتیجه اعلام گردد.

نماینده مردم قاینات وزیرکوه به بیمارستان دوم قاین نیز اشاره کرد و گفت: علی رغم این که یکی از برنامه های وزیر کلنگ زنی این بیمارستان بود اما بنا به دلایلی که دانشگاه اعلام کرد این امر تحقق نیافت و وزیر محترم بهداشت دستور برگزاری کارگروه ویژه داده اند تا تکلیف زمین مشخص و نقشه تیپ گرفته شود واختیار کامل آن نیز برعهده دکتر قائمی است و باید ظرف دو هفته آینده تکلیف مشخص شود.

 

وی به تجهیزات مانده بیمارستان قاین اشاره کرد و گفت: علی رغم دستور وزیر و با پیگیریه های متعدد که دستور مجدد وزیر نیز گرفته شد اما دستگاههای دیالیز و MRI

هنوز به نتیجه نرسیده است و رئیس دانشگاه باید دراین زمینه ها نیز پیگیری های بیشتری داشته باشند.

فلاحتی به مشارکت خیرین در دیالیز اشاره کرد و گفت:تعهدات دولت در این زمینه نباید فراموش شود .

نماینده مردم قاینات و زیرکوه خطاب به دکتر قائمی گفت: ابهامی که برای مردم وجود دارد این است که چرا شهرستان قاین از تناسب شاخصه ها در توزیع اعتبارات برخوردار نمی شود؟

وی با درخواست از اسماعیلی معاون استاندار گفت: خواهش ما این است که دستور یک شفاف سازی در مورد توزیع اعتبارات داده شود که شاخص های بهداشتی ودرمانی شهرستان چیست و سهم شهرستان قاینات از لحاظ اعتباری این شاخصه ها چه قدر است؟

فلاحتی ادامه داد: تعجب می کنم که شهرستانی که یک سوم قاینات جمعیت ندارد اما دوبرابر تخت بیمارستانی دارد ویا اعتبارات برخی از جاها در استان که به اندازه  بخش نیمبلوک قاینات است از شهرستان قاینات بیشتر است.

وی گفت: دست دکتر قائمی باز است و باید شفافیت سازی شود که این اعتبارات چه طور توزیع می شود؟؟و مسائل برای مردم روشن گفته شود.

 

وی خطاب به اسماعیلی گفت: تکلیف ما وشماست که ازاین حقوق دفاع کنیم.

فلاحتی در پایان خواستار ارائه کارت تکریم به خیرین سلامت شد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.