دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28218  |  
تاریخ انتشار : 23 شهر 1397 - 15:48
همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل 6 ماهه امام حسین (ع) در واقعه کربلا، با نوای لالایی لای لای مادران و کودکان قاینی، حال وهوای شهر را نینوایی کرد.

به گزارش نسیم قائن ،  امروز صحبت از آبروداری است، آبروی فرزندان و دردانه‌هایی که قرار است نذر علی‌اصغر (ع) بشوند و شفاعت مادران و پدرانشان هم بکنند.

امروز اینجا صحبت از دست‌های کوچکی است که قرار است گره‌های بزرگی را باز کنند، اینجا بچه‌ها شفاعت بزرگ‌ترها را می‌کنند و مادران، فرزندان خود را واسطه کرده‌اند تا حضرت رباب (س) نیم‌نگاهی به آنان بیندازد

«شیرخوارگان حسینی» بازخوانی حماسه‌ای است در آن دشت پربلا، یک طفل تشنه و یک لشگر،لب‌هایش از تشنگی مفرط خشک‌شده بود، دهان کوچکش نیمه‌باز بود و دیگر حتی نای گریه هم نداشت، سه روز بود که آبی نخورده بود، با دستان کوچکش مدام به سینه مادرش رباب چنگ می‌انداخت تا شاید آبی به او برسد، مادر تاب نگاه کردن به چشمان معصوم شش‌ماهه را نداشت و دردلش خدا خدا می‌کرد که جرعه‌ای آب برای علی‌اصغرش بیابد و تیر سه شعبه جواب مادری بود که گلوی علی اصغرش را پاره پاره کرد.

امسال نیز همایش شیرخوارگان حسینی با حضور گسترده مادارن قاینی در هیئت علی اصغر(ع) قاین برپاشد و مادران هم نوا با رباب در صحرای کربلا اشک ماتم ریختند و کودکان خود را بیمه علی اصغر(ع) کردند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.