دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28213  |  
تاریخ انتشار : 21 شهر 1397 - 22:00
فرماندارقاین با اشاره به اينكه بهسازي و رفع موانع ترافيكي از اولويت هاي شوراي ترافيك شهرستان قاین می باشد،گفت: اجرای مصوبات شورای ترافیک برای همه دستگاهها لازم الاجراست .

به گزارش نسیم قائن ، سومین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان قاین برگزار شد.

دراین جلسه که در آستانه ماه مهر برگزار شد موضوعاتی همچون نظارت بر سرویس مدارس،رنگ آمیزی و شستشوی خطوط عابرپیاده  در جلوی مدارس و.. مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

سید احمد للهی  مدیر آموزش و پرورش قاین دراین جلسه با بیان این که بایستی لیست مدارس و دانش آموزان استفاده کننده از سرویس های مدارس در سامانه سپن ثبت شود لذا شهرستان قاینات نسبت به سایر شهرهای استان مقام اول را درثبت اطلاعات سامانه سپن دارد.

وی با اشاره به افزایش نرخ 15 درصدی سرویس های مدارس گفت: درخواست ما از پلیس راهور برخورد با سرویس های مدارسی است که ظرفیت را رعایت نمی کنند.

للهی با بیان این که درسال جاری با دوشرکت جهت سرویس های مدارس قرارداد بسته شده است گفت: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه رانندگان و توجیه توسط  پلیس انجام خواهد شد.

سرهنگ جعفری فرمانده پلیس راهور قاین نیز با ارائه گزارشی اظهارکرد: با توجه به اصلاح برخی از نقاط حادثه خیز در سطح شهر قاین شاهدکاهش 4 درصدی تصادفات جرحی در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

وی ضمن درخواست سرعت کا در برخی از نقاط حادثه خیز شهر قاین گفت: اصلاح هندسی تقاطع امام زاده زید از مصوبات جلسات گذشته شورای ترافیک شهرستان بوده است که هنوز اجرایی نشده است.

رئیس پلیس راهور قاین ادامه داد: با توجه به بازگشایی بلوار قهستان این نقطه از روشنایی کافی برخوردار نیست که باید هرچه سریعتر نسبت به ایمن سازی و روشنایی بلوار اقدام شود.

وی از اعلام آمادگی پلیس برای برگزاری کلاس های توجیهی ویژه رانندگان و همچنین والدین دانش آموزان خبرداد.

سرهنگ کاظمی فرمانده پلیس راه قاین نیز با اشاره به کمبود لاستیک کامیون گفت: اکثر کامیون ها از لحاظ ایمنی لاستیک ها نامناسب دارند و باید یک فکر اساسی برداشته شود.

وی با انتقاد از احداث میادین در برخی از روستاها گفت: متاسفانه پس از احداث میدان روشنایی و تابلوهای ترافیکی در محل اجرای پروژه نصب نمی شود وگاها باعث ایجاد خطرات جانی نیز می شود.

فرمانده پلیس راه قاین راه روستایی قومنجان را یکی از حادثه خیز ترین راههای روستایی شهرستان واستان  ذکر کرد و گفت: در برخی از دیگر نقاط روستایی آب نماهایی داریم که تاکنون حوادث ناگواری دراین مناطق رخ داده است و چندین بار هم تذکر داده شده است اما اقدام خاصی صورت نگرفته است.

 

کریمی فرماندارقاین نیز  در سومين جلسه شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان ، با اشاره به اينكه بهسازي و رفع موانع ترافيكي از اولويت هاي شوراي ترافيك شهرستان مي باشدگفت: اجرای مصوبات شورای ترافیک برای همه دستگاهها لازم الاجراست .

وی ادامه داد: مصوبات شورای ترافیک باید تفکیک وتذکرات لازم به ادارات داده شود وچنانچه تا موعد مقرر اجرایی نشد به دستگاه قضائی ارجاع داده شود.

 

کریمی با بیان این که اصلاح و بهسازي نقاط حادثه خيز بطور جد در دستور كار مسئولين امر به ويژه شوراي ترافيك قرار بگیرد ،گفت: بايستي از همه ظرفيت هاي شهرستان در راستاي آرام سازي، بهسازي و رفع مخاطرات نقاط حادثه خير بخوبي استفاده شود.

فرماندار قاین با تاکید بر کنترل محسوس و غیر محسوس سرویس های مدارس خواستار اعمال قانون به صورت یکسان برای همه افراد شد و گفت: در اعمال قانون پلیس حق دارد حتی با وسیله نقلیه فرمانداری که تخطی از قانون داشته باشد برخورد کند.

 

در ابتدای این جلسه مهندس بيکي معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري به بيان دستور کار جلسه و بررسي مصوبات جلسه قبل پرداخت و در ادامه هر يك از مديران دستگاه هاي اجرائي به بيان اهم اقداماتي كه در رابطه با اجراي مصوبات انجام داده بودند؛ پرداختند.

با توجه به اجرای پروژه های عمرانی شهرداری در مسیر بلوار سیمان شهر و نزدیک شدن به فصل مدارس مسئولین خواستار تسریع درروند این پروژه و در صورت امکان باز گشایی مسیر اصلی تا پایان شهریور ماه شدند.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.