دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28210  |  
تاریخ انتشار : 21 شهر 1397 - 10:31
فرماندار قاین در همایش طلایه داران تبلیغ:
قیام امام حسین(ع) در تمام دنیا منادی انسانیت و شرف و آزادی شد
فرماندار قاین گفت:قیام امام حسین(ع) حادثه ای را رقم زد که در تمام دنیا منادی انسانیت و شرف و آزادی شد.

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندار شهرستان قاینات روز گذشته در همايش طلايه داران تبليغ شهرستان ضمن عرض تسليت فرارسيدن ماه محرم، ماه خون و قيام و ايام شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام، اظهار داشت: قيام امام حسين (ع) داراي دو وجه بود. وجه ظاهريش اين بود که در برابر دشمن شكست بخورد. اما وجه باطني اين قيام مختص همان زمان و مکان نبود بلکه حادثه ای را رقم زد که در تمام دنیا منادی انسانیت و شرف و آزادی شد.

وی درادامه  با بیان اينکه دو نماد در شيعه متبلور است؛ گفت: ارادت به امام حسين(ع)و مهدويت و انتظار قائم آل محمد از شاخصه هاي مهم شيعيان مي باشد.

کریمی با بيان اينکه انسان ها داراي حرمت و جايگاه هستند، اظهارکرد: همه بايد تلاش كنيم به اين جايگاه ها، حرمت دهيم و در جامعه براي رسيدن به مقاصد و تعالي خود، ديگران را با گفتار، نوشتار و تهمت ها، قرباني نكنيم.

فرماندار خطاب به مبلغین، تأکید کرد: همه بايد تلاش نمائيم مشي پيامبر عظيم الشأن را در جامعه پياده كنيم و راهبردمان اين باشد كه با رفتار مان يك فرد خنثي و معاندي را به علاقه مندان نظام و ائمه اضافه كنيم و او را به صراط مستقيم هدايت نمائيم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درد مشترک آحاد مسئولین و مردم جامعه اشتغال،اعتیاد و حاشیه نشینی است ولذا همه بايد كمك بكنند تا يك تصوير واقعي از كشور براي مردم نشان دهيم و دستاورد هاي نظام و حاكميت را بدرستي براي مردم تبيين نمائيم وماه محرم بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای نظام و حاکمیت می باشد که مبلغین از این فرصت به نحو احسن باید استفاده کنند.

آیت الله اصفهانی امام جمعه سابق قاین نیز دراین جلسه طی سخنانی  با تاکید بر این موضوع که مبلغین باید در جلسات خود همه مستمعین را مد نظر داشته باشند گفت:روحانیون با توجه به شرایط موجود باید مطالبی را بیان کنند که برای همه جذاب باشد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.