دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28209  |  
تاریخ انتشار : 21 شهر 1397 - 01:10
فرماندار قاین گفت: عملکرد شهرستان قاینات در زمینه ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت وام های صندوق توسعه ملی در حوزه عشایری و روستایی رضایت مند نیست.

به گزارش نسیم قائن ، مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات  در جلسه کميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان خطاب به کلیه مدیران دستگاه هاي اجرائي شهرستان، تأکيد كرد: مديران بايد براي پيگيري امورات متقاضيان دريافت اشتغال روستائي و عشايري از داخل اتاق كار هاي خودشان خارج شوند و بصورت عملياتي به دنبال رفع موانع پرداخت تسهيلات به متقاضيان باشند و يا معاونين و كارشناسي مجرب در دستگاه هاي اجرايي براي پيگيري امور مردم درنظر بگيرند.

وی  با اشاره به اینکه شيوه کار مديران دستگاه هاي اجرائي بايد در خصوص شناسائي، جذب و معرفي متقاضيان دریافت تسهیلات اشتغال روستائي و عشايري تغيير کند؛ گفت: كاهش نرخ بيكاري، اميد به ماندگاري و آباداني شهرستان قاینات، مستلزم مديريت منابع خرد در قالب ايجاد شركت توسعه است كه همه مي بايست همكاري نمايند.  

فرماندار خطاب به کلیه مدیران دستگاه هاي اجرائي، يادآور شد: مديران از ابتدا ضمن معرفي و شفاف سازي فرصت هاي سرمايه گذاري و زمينه هاي دريافت تسهيلات اشتغالزائي براي متقاضيان، بايستي اهليت و توانمندي آن افراد را جهت دريافت تسهيلات بررسي و محک بزنند و افراد واجد شرايط را براي دريافت تسهيلات به بانك ها معرفي  نمایند.

کریمی با بیان این که عملکرد ما در زمینه  ایجاد اشتغال  و استفاده از ظرفیت وام های  صندوق توسعه ملی در حوزه عشایری و روستایی رضایت مند نیست گفت: مدیران باید وقت بگذارند و اجازه ندهند یک طرح اشتغال زایی از شهرستان برگشت بخورد .

وی اضافه کرد: جزیره ای کار کردن  به ضرر شهرستان است وبرای ایجاد شغل پایدار باید به سمت مردم برویم.

 

فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاري شهرستان در پايان خطاب به اعضاي کارگروه، تصريح كرد: اعضاي كارگروه بايستي در اولين فرصت هيأت مؤسس شركت توسعه و عمران  قاینات  را تشكيل دهند و با جمع آوري سرمايه هاي خرد شهروندان و شناسائي و جذب سرمايه گذاران و سرمايه داران بومي كه در داخل و يا خارج از شهرستان زندگي مي كنند، بتوانند در خصوص ايجاد اشتغال پايدار روستائي و عشايري در شهرستان گام مثبتي بردارند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

واقعا فکری کنید به حال ماکه سرکاریم ولی بیمه نداریم

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.