دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28208  |  
تاریخ انتشار : 21 شهر 1397 - 00:59
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری قاین:
قاینات در جذب تسهیلات اشتغال روستایی وضعیتی خوبی ندارد
نماینده مردم قاینات و زیرکوه گفت:قاینات در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری وضعیت خوبی در سطح استان ندارد .

به گزارش نسیم قائن ، فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان قاینات با بیان این که وقتی در مجلس به تصویب رسید که 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی ویژه برای بخش اشتغال روستایی و عشایری  تزریق شدگفت:  امید زیادی به مناطق محروم و عشایری خراسان جنوبی بسته بودیم و امید آن می رفت که تحرک اشتغالی در استان و قاینات ایجاد شود که  این امر تاکنون محقق نشده است .

وی با بیان این که در دهگردشی هایی که به روستاها داشتیم متاسفانه برخی از روستاها از این طرح ها و اعتبارات اطلاعی نداشتند.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه گفت: بر اساس گزارشاتی که در کمیته اشتغال استان هم مطرح شد قاینات در این زمینه بدترین وضعیت را دراستان دارد و کم ترین سهم جذب  تسهیلات اشتغال روستایی  در سطح استان مربوط به شهرستان قاینات است .

وی با بیان این که خراسان جنوبی  از سایر استانها نیازمند تر است گفت: امااستان خراسان جنوبی  نسبت به سایر استانها در زمینه جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری عقب تر است.

فلاحتی با بیان این که نتوانسته ایم از شرایط مطلوب دولت برای ایجاد اشتغال روستایی بهره  خوبی در سطح استان ودر شهرستان قاینات داشته باشیم گفت: در استان خراسان جنوبی نقاط مستعد روستایی و عشایری مشخص است و فقط باید مشاورینی باشند که به مردم اطلاعات کافی را بدهند که اجرای کدام طرح در منطقه وروستای شما امکان پذیر است .

وی گفت: وضعیت تحرک اشتغال  در شهرستان مهم است و بایستی جهادی پای کار آمد و از توان جوانان فعال وتحصیل کرده و وبومی روستاها باید استفاده شود و زمینه اشتغال مناسب با توجه  شرایط موجود در روستاها  فراهم شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.