دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28207  |  
تاریخ انتشار : 21 شهر 1397 - 00:49
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین از جذب 100 درصدی اعتبارات مشاغل خانگی شهرستان قاینات در سال گذشته خبرداد.

به گزارش نسیم قائن ، جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات با حضور نماینده مردم قاینات و زیرکوه،فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان قاین برگزار شد.

عرب نژاد رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی قاین با ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات کمیته اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان گفت: در 5 ماهه اول امسال تاکنون 16 جلسه کمیته اشتغال برگزار شده است .

وی با بیان این که 1193 نفر سهمیه اشتغال شهرستان قاینات است گفت: تاکنون 494 نفر از سهمیه قاین در ثبت سامانه رصد محقق شده است.

وی با بیان این که در سال گذشته شهرستان قاینات توانسته است با جذب 2میلیارد و 100 میلیون تومان در اعتبارات مشاغل خانگی 100 درصد اعتبارات خود را جذب کند گفت: در زمینه ایجاد اشتغال روستایی و عشایری 254 طرح در کمیته فنی شهرستان بررسی ورسیدگی وبا اعتبار 87 میلیارد تومان مصوب شده است  که از این تعداد 181 طرح  با اعتبار 53 میلیارد و 700 میلیون تومان به  بانکها ارسال شده که از این تعداد 129 طرح با اعتبار 37میلیارد و 440 میلیون تمان در بانکها بررسی شده است و 52 طرح با اعتبار 15 میلیارد تومان مصوب شده است.

عرب نژاد ادامه داد: از این تعداد 47 طرح  با اعتبار 8 میلیارد 100 میلیون تومان منجر به قرارداد شده است و 34 طرح با اعتبار 6 میلیارد و 245 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به طرح  18 میلیاردی پرورش بزسانن که جزء طرح های اشتغال زایی جهاد کشاورزی و سهامی زراعی خضری بود گفت: با توجه به مشکلی که برای دریافت این طرح درکشور و استان وجود داشت در حال حاضر پیگیری های زیادی از سوی مسئولین مربوطه انجام می شود تا نسبت به جابه جایی نژاد دام اقدام و زمینه اشتغال در شهرستان ایجاد شود.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین یکی از دلایل عقب بودن شهرستان قاینات در اشتغال روستایی و عشایری را طرح مذکور ذکر کرد و گفت: با توجه به این که استان نسبت به اجرای این طرح درشهرستان قاینات تاکید داشت اما طرح به سرانجام نرسیدو لذا مسئولین باید نسبت به طرح جایگزین اقدام کنند.  

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.