دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28197  |  
تاریخ انتشار : 17 شهر 1397 - 23:50
بخشی از قلعه کوه قاین از محل اعتبارات ملی مرمت و نورپردازی شد.

به گزارش نسیم قائن ،شامگاه امشب با حضور مسئولین شهرستان قاین ، نورپردازی قلعه کوه قاین رسما افتتاح شد.

شاهرخ عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان قاینات در مراسم افتتاح نورپردازی قلعه کوه قاین اظهارکرد:در سال گذشته 950 میلیون تومان اعتباردر سه حوزه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سهم شهرستان قاینات بوده است که از این مبلغ بیش از370 میلیون تومان در حوزه میراث فرهنگی هزینه شد.

وی افزود: بخش دیگری از اعتبارات بیشتر روی موضوعات مرمت و زیبا سازی آثار تاریخی در مرکز شهر قاین و روستاهای اطراف همچون نیگ و آفریز هزینه شده است.

عباسی ادامه داد:250 میلیون تومان اعتبارات ملی برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی شهرستان قاینات بود که از این میزان 50 میلیون  برای مرمت مسجد جامع قاین و 100 میلیون نیز برای استحکام بخشی و مرمت قلعه کوه قاین در نظر گرفته شده است و 100 میلیون نیز برای نورپردازی قلعه کوه قاین هزینه شده است.

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین با بیان این که مرمت وزیبا سازی آثار تاریخی می تواند محرکی به عنوان گردشگری باشد گفت: هرچه آثارتاریخی  زیباتر باشد بر تعداد گردشگران افزوده می شود .

وی گفت: دژ روستای نیک و بازگشایی آن در آینده می تواند زمینه حضور گردشگران به شهرستان قاینات را فراهم کند.

عباسی در ادامه با اشاره به برق رسانی و نورپردازی قلعه کوه قاین گفت: نورپردازی قلعه کوه در سال 93 با اعتبار 120 میلیون تومان وبا همکاری مدیریت برق به صورت کارشناسی و زیرزمینی به قلعه کوه انجام شد و از سال 93 به دنبال این بودیم که نورپردازی قلعه کوه نیز انجام شود  که با جذب اعتبارات ملی در سال 96  این پروژه ساماندهی شد وفاز اول  شامل شمال شرق و غرب قلعه کوه تکمیل شد و برای استحکام بخشی ،دیوار چینی و زیباسازی قلعه کوه وتکمیل نور پردازی که 13هزا رو700 متر مربع وسعت دارد 1 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.