دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28092  |  
تاریخ انتشار : 17 مرد 1397 - 23:46
در جلسه کمیسیون تنظیم بازار قاین بر راه اندازی روزبازار در 3 تا 5 نقطه شهری توسط شهرداری تاکید شد.

به گزارش نسیم قائن ، جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان قاین روز گذشته با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد.

درابتدای این جلسه صاحبی رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان قاینات به بیان مصوبات جلسه گذشته کمیسیون پرداخت و خواستار ارائه گزارش عدم اجرای برخی از مصوبات شد.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که دراین جلسه مورد بحث قرار گرفت موضوع فنس کشی پنج شنبه بازار و روزبازارها بود که شهرداری مکلف شده بود در3تا 5 نقطه شهر روزبازارهایی را جانمایی کندکه این امر علی رغم پیگیری های متعدد و مصوبه کمیسیون تنظیم بازار توسط شهرداری و شورای شهر قاین اجرانشده بود.

مهندس بیکی معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان قائنات در این جلسه  خطاب به كليه اعضاء، تأكيد كرد: اجرائي نمودن مصوبات كميسيون تنظيم بازار به جهت رفاه حال شهروندان ، رعايت حال توزيع كنندگان و كسبه لازم الاجراست.

معاون فرماندار در ادامه اشاره به فرمایشان اخیر مقام معظم رهبري کرد و بيان داشت: با تأکيدات مقام معظم رهبري ضرورت هدايت نقدينگي به سمت توليد و كارهاي سازنده وجود دارد. لذا همه بايد تلاش كنند تا نقدينگي را به سمت و سوي توليد و فعاليت هايي كه هم مولد و هم براي جامعه سازنده باشد؛ هدايت نمايند.

وی  خاطرنشان کرد: دولت بسته ارزي مناسب و مبتني بر شرايط اقتصادي كه وجود دارد، تدوين و تبيين كرده و در سراسر كشور اجرايي خواهد شد كه اين مهم قطعا در مباحث اقتصادي تأثيرگذار خواهد بود. لذا همه دستگاه هاي اجرايي ذيربط بايستي كمك بكنند اين موضوع بنحو مطلوبي اجرايي گردد.

معاون فرماندار ، بیان داشت: شرایط اقتصاي امروز کشور، ويژه است و وظيفه همه ما اين است که با احساس مسئوليت پذيري بيشتر و همراهي با دولت مردان بگونه اي عمل نمائيم كه از خيلي از سوء استفاده هاي افراد سودجو از شرايط فعلي كشور جلوگيري گردد.

مهندس بیکی در پايان از دستگاه هاي نظارتي خواست، ضمن بازرسي و رصد مستمر بر بازار، نظارتي بازدارنده داشته باشند و تلاش نمايند گشت هاي مشترک در سطح بازار حضور داشته باشند تا بستر و زمينه سوء استفاده براي افراد سود جو فراهم نگردد.

بیکی در خصوص فنس کشی پنج شنبه بازار و غرفه بندی آن نیز مجددا بر همکاری شهرداری تاکید و گفت: از دیگر مصوبات جلسه جانمایی روزبازار در نقاط مختلف شهر است که باید شهرداری هرچه سریعتر نسبت به جانمایی و ایجاد زیرساخت های لازم اقدام نماید .

خزاعی رئیس تعزیرات حکومتی قاین دراین جلسه با تاکید بر این که باید بازرسی ها در سطح بازارمستمر باشد گفت: مراجع نظارتی بایستی تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

وی ادامه داد:مصوبات کمیسیون بازار باید خروجی مثبت داشته باشد .

خزاعی با اشاره به نظارت و بازرسی های مستمر گفت: درگشت های مشترک کلیه دستگاههای اجرایی حضور داشته باشند .

سجادی رئیس جهاد کشاورزی قاین نیز دراین جلسه به ارائه گزارشی از توزیع اقلام اساسی ومورد نیاز مردم در سطح شهرستان پرداخت .

وی از اعلام آمادگی برای ارائه مجوز به سرمایه گذاران ومتقاضیان احداث میدان دام در سطح شهرستان خبر داد وگفت: متقاضیان جهت دریافت تسهیلات می توانند به جهاد مراجعه کنند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.