دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28091  |  
تاریخ انتشار : 17 مرد 1397 - 23:22
برنامه غربالگری بینایی برای 8هزا رو 250 کودک قاینی انجام می شود.

به گزارش نسیم قائن ، زنگنه ریاست بهزیستی قاین ازآ غاز برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان قاینات خبر داد.

وی  با اشاره به آغاز این برنامه از نیمه مرداد در سطح شهرستان اظهار کرد: هدف از اجرای این برنامه پیشگیری از ابتلا به تنبلی چشم وتشخیص و درمان بهنگام  سایر اختلالات چشمی در کودکان است.

زنگنه افزود: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان 3 تا6 سال انجام می شود که امسال حدود 8250کودک در این محدوده سنی جمعیت هدف این برنامه در شهرستان هستند .

وی ادامه داد: این غربالگری در سه سطح انجام می شود که در سطح نخست در صورتی که با تشخیص غربالگر کودک دچار مشکل باشد به مراکز بینایی سنجی و درصورت وجود مشکل جدی تر به پزشکان متخصص بیماری های چشم ارجاع داده می شود.

زنگنه تصریح کرد :در غربالگری امسال ما تعداد 3 پایگاه دائم و مربی در شهر های پرجمعیت قاین ،خضری دشت بیاض و آرین شهر داریم .

رئیس اداره بهزیستی قاین بیان داشت: والدین کودکان 3 تا 6 ساله تنبلی چشم را جدی بگیرند چرا که اگر تشخیص  زود رس و به هنگام انجام نشود مشکلات بینایی در کودکان می تواند منجر به عواقب متعدد و دائم گردد.

وی افزود: والدین می توانند با مراجعه به پایگاه دائم شهرستان به آدرس خیابان شهید رجایی رو به روی باغ ملی و شماره تماس 32528330 یا به  واحد پیشگیری اداره بهزیستی مراجعه یا تماس حاصل نمایند و کودک خود را تحت غربالگری بینایی سنجی قرار دهند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.