دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28055  |  
تاریخ انتشار : 8 مرد 1397 - 14:22
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاین خبرداد:
حفر و تجهیز چاه رزرو مجتمع حومه قاین
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاین گفت:حفر و تجهیز چاه رزرو آب شرب مجتمع حومه شهرستان قاینات به علت کمبود شدید آب در مجتمع و شرایط بحرانی در حال انجام است .

محمد رضا عیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد:حفر و تجهیز چاه رزرو آب شرب  مجتمع حومه شهرستان قاینات به علت کمبود شدید آب در مجتمع و شرایط بحرانی در حال  انجام است .

وی افزود:  با گرم شدن هوا و تاثیر عمیق خشکسالی های پی در پی در سطح روستاهای شهرستان و به تبع آن کمبود شدید آب در مجتمع حومه شهرستان که شامل 19 روستا و جمعیتی بالغ بر 9 هزار نفر می باشد ، این امور با هدف عبور از  این بحران و تأمین آب شرب که نیاز حیاتی و اساسی روستائیان عزیز می باشد اقدام به حفر و تجهیز چاه رزرو به عمق 210 متر در مجتمع نموده  است .

 وی بیان داشت : در تابستان سال 96 چاه قدیم که نیاز آبی این مجتمع را تأمین می کرد کاملا خشک شده که با اقدام به موقع و جابجایی و حفر مجدد آن مشکل تأمین آب در این مجتمع به طور موقت حل و با توجه به اینکه این 19 روستا در حومه شهرستان می باشند و افزایش جمعیت هر ساله  در این روستاها ادامه دارد و تا کنون فاقد چاه رزرو بوده اند و نیز منابع آبی در نقطه سر به سر می باشند لذا باکوچکترین قطعی برق و یا پمپ سوزی مردم این روستاها با کمبود آب مواجه می شوند  لذا چاه رزرو در دستور با دیون قرار گرفت تا بتوانیم مشکل کمبود و قطعی آب را به حداقل برسانیم .

مدیرامور آبفار قاین گفت:   چاه رزرو جدید با اعتباری بالغ بر 1000 میلیون ریال انجام که کاملا بصورت دیون در حال  اجراست. .

عیدی افزود : بر اساس برنامه زمابندی پیش بینی میشود چاه مذکور تا پایان مرداد ماه آماده بهره برداری  شود تا در صورت بروز بحران و کم آبی های احتمالی در آینده که با وضعیت موجود احتمال آن نیز وجود دارد به شبکه متصل گردد و نیاز آبی اهالی مجتمع را رفع نماید .

وی در پایان گفت  : در شرایط فعلی و ادامه روند خشکالی ها ، مشترکین روستایی با صرفه جویی و مصرف بهینه آب نقش بسیار مهمی در تأمین آب شرب سالم دارند و ما امیدوارم با همکاری و همراهی مردم فهیم روستاهای شهرستان از این بحران کم آبی با موفقیت عبور نماییم.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.