دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید

آخرین اخبار

کد مطلب: 28017  |  
تاریخ انتشار : 1 مرد 1397 - 18:34
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاینات گفت:در5 ماهه امسال 196 هزا رو 858 نفر ساعت آموزش در مراکز فنی و حرفه ای قاین و زیرکوه ارائه شده است.

محمد حسن مظلوم رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین  در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن ضمن تبریک هفته ملی مهارت با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز در سال 96 ، اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای با اهداف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیردولتی آموزش ارئه می‌کند.

وی گفت: در سال گذشته 4هزا رو 194 نفر در رشته های مختلف گروه صنعت ،خدمات ،کشاورزی و فرهنگ وهنردر دو بخش برادران و خواهران در آموزشگاه های آزاد و همچنین کارگاه های ثابت و سیار شهری، کارگاههای زندان ها و پادگان ها، صنایع و اصناف  را آموخته اند.

مظلوم با بیان این که 27 آموزشگاه آزاد در دو شهرستان قاین و زیرکوه وجود دارد که از این تعداد 24 آموزشگاه فعال هستند گفت: سال گذشته 614 نفر نیز در این آموزشگاهها مهارت های لازم را کسب کرده اند.

وی با بیان این که آموزش فنی و حرفه ای قاین ،تعهد  537 هزار نفر ساعت را در سال گذشته داشته است،گفت:عملکرد مراکز آموزش و فنی و حرفه ای قاینات و زیرکوه 600هزار نفر ساعت بوده است.

مظلوم ادامه داد: در 5 ماهه امسال نیز 1405 نفر و در مجموع 196 هزار و 858 نفر ساعت تاکنون در  مراکز فنی و حرفه ای قاین وزیرکوه آموزش های لازم را فراگرفته اند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در ادامه به برگزاری 5210 آزمون در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد 3612 نفر گواهینامه دریافت کرده اند.

وی گفت: حدود هزار نفر از سربازان وظیفه،متقاضیان صنایع و صنوف مختلف و قالیبافان نیز برای دریافت گواهینامه در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت داشته اند .

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.