دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28000  |  
تاریخ انتشار : 26 تير 1397 - 18:30
رئیس اداره بهزیستی قاین از پرداخت 16 میلیارد و 697 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی کم بهره به مدد جویان بهزیستی قاین در سال 96 خبرداد.

به گزارش نسیم قائن ، ابراهیم زنگنه ، ریاست بهزیستی شهرستان قاینـات در نشست خبری با اصحاب رسانه ،اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه های مددجویان بهزیستی برشمرد و با اشــاره به نتـــــایج اشتغالزایی برای مددجویان گفت :  با کسب شغل ، زمینه استقلال مالی و خروج  مددجویان از چرخه حمایتی این نهاد فراهم می شود وعلاوه براین ، خودکفـایی اقتصادی باعث افزایش انگیزه امیــد به زندگی و اعتماد به نفس مددجویان می شود

وی به پرداخت 16 میلیارد و 697 میلیون ریال تسهیلات کم بهره جهت ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف در سال 96 اشاره کرد و گفت: این تسهیلات در قالب راه اندازی طرحهای اشتغال در زمینه ی کشاورزی، دامداری ، باغبانی ، خواروبار فروشی، لوازم الکتریکی ، پرورش زالو ، آرایشگری ، خیاطی ، تابلو فرش ، جوشکاری ، پوشاک ، حوله بافی  و... برای  تعداد 142 توان خواه اعم از زنان سرپرست خانوار ، معلولان ( جسمی ، ذهنی ، گفتاری ، شنوایی ، بینایی و روان ) ، معتادین بهبود یافته و ...که دوره های آماده سازی شغلی را گذرانده اند و واجد مدرک  کسب وکار از سازمان فنی حرفه ای، جهاد کشاورزی ، اصناف و ... شده اند پرداخت شد.

 

زنگنه با بیان این که  میلیارد و 395 میلیون و 500 هزار ریال از اعتبارات توانبخشی مبتنی بر جامعه ( CBR )   به تعداد 70 نفر معلول روستایی ساکن در روستاهای  شهرستان قاین و شهرهای خضری دشت بیاض و آرین شهر تحت عنوان سرمایه کار  جهت توانمندســازی به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است گفت: سال گذشته به یک کارگاه تولیدی حمایتی تیپ 2 نیز مبلغ 160 میلیون ریال بابت به کار گیری 2 نفر معلول پرداخت شده است.

 

ریاست بهزیستی قاینات اضافه کرد : در سال گذشته  این اداره به منظور حمایت و تامین ثبات شغلی مددجویان شاغل 630 میلیون ریال را در قالب حق بیمه خویش فرمایی ، کارفرمایی ، ارتقا و جبران کارآیی معلولین  برای تعداد 34 نفر پرداخت کرده است .

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.