دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27962  |  
تاریخ انتشار : 14 تير 1397 - 17:42
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین گفت: از 62 طرح مصوب در کمیته اشتغال زائی شهرستان قاینات،5 طرح با اعتبار 1میلیارد و500 میلیون تومان جذب شده است که در مقایسه با سایر شهرهای استان،قاینات رقم بسیار پایینی دارد.

به گزارش نسیم قائن ، مجید  بیکی معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان قاینات در چهارمين جلسه کميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان اظهار کرد: دولت در راستاي اشتغالزائي طرحی را از طريق مجلس شوراي اسلامي مصوب كرد كه مبلغي را از صندوق توسعه ملي براي ايجاد اشتغال در سطح روستا ها و مناطق عشايري به متقاضيان مربوطه پرداخت کند.

وی افزود: يکي از مهمترين ويژگي اين تسهيلات بهره پايين و بازپرداخت طولاني مدت است كه بهترين شرايط را براي ايجاد اشتغال در سطح روستا ها فراهم مي كند.

معاون برنامه ریزی و امور عمراني فرمانداري خاطرنشان کرد: با پيگيري هايي که صورت گرفت ۱۵۵ طرح با ۷۵ ميليارد تومان در كميته فني اشتغال شهرستان در حوزه هاي مختلف تصويب شد كه از اين تعداد ، ۶۲ طرح در كميته فني استان با مبلغ ۵۲ ميليارد تومان مصوبه گرفته است.

وی با بیان این که شهرستان قاینات در تعداد طرح های مصوب اشتغالزائی از آمار خوبی برخوردار است گفت:از طرح های معرفی شده 17 طرح به دلایل مختلف با موانعی مواجه شده است که رفع این موانع در دستور کار کمیته اشتغال شهرستان قرار گرفته است.

بیکی يكي از مهمترين اهداف كميته اشتغال شهرستان را تصویب طرح هایی عنوان کرد که بیشترین اشتغالزائی را در سطح روستاها ومناطق عشایری داشته باشد .

وی افزود:اعضاي كارگروه هم بايستي حداكثر استفاده از تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري را براي راه اندازي طرح ها و ايجاد اشتغال در روستا ها به جهت بهبود معيشت و اقتصاد آنان و ماندگاري جمعيت روستايي، در دستور كار خود قرار بدهند.

سهم اندک قاینات  در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایر

عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین دراین جلسه اظهارکرد:از62 طرح مصوب در کمیته شهرستانی،فقط 5  مطرح با اعتبار 1میلیارد و500 میلیون تومان جذب شده است که در مقایسه با سایر شهرهای استان،قاینات رقم بسیار پایینی دارد و درخواست ما از بانکها ومتقاضیان این است که هرچه سریعتر نسبت به رفع موانع اقدام تا اعتبارات بیشتری برای طرح های روستایی در شهرستان جذب شود.

 

در این جلسه تعداد ۱۹ متقاضی دريافت تسهيلات اشتغالزائي، در خصوص طرح ها و موانع بانکي و اداري پرداخت تسهيلات، مطالبي بيان نمودند که پاسخ و راهكار لازم توسط مسئولين بانك ها ارائه گرديد.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.