دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27875  |  
تاریخ انتشار : 24 خرد 1397 - 13:51
کمربند سبز شهرک اصناف/
یک لقمه سبز برای شهرداری قاین
کمربند سبز شهرک اصناف قاین با گذشت زمان و ازبین رفتن درختان ، بیشتر به یک تابلوی دلگیر و غم زده ای تبدیل شده است و نیازمند توجه مسئولین امر است.

به گزارش نسیم قائن ، شهربی‌درخت مثل ساختمان بدون سقف است؛ ناامن و رهاشده. گذشته از اینکه درختان و فضای سبز ریه‌های تنفسی و تلطیف‌ کننده هوای شهر هستند، برای درک حس خشونت و ناامنی یک شهر بی‌درخت کافی است ساختمان بدون سقفی را تصور کنیم که خشک و بی‌روح است و حس بد ناامنی و رهاشدگی را در شهروندانش ایجاد می‌کند.

چنین تصوری شاید وادارمان کند جدی‌تر از گذشته به فکر کاشت درختی در مقابل خانه‌مان بیفتیم، گلدان‌های زیبایی پشت پنجره‌ها بگذاریم و هر روز صبح آبشان بدهیم تا با کنار هم قرار گرفتن آنها سقفی از زیبایی و امنیت برای شهر ایجاد شود.

اما نقش بی بدیل شهرداران در این امر مقدس یا همان درختکاری چیست؟

امروز شاهد آن هستیم که مجموعه خدوم و زحمتکش شهرداری سعی برآن دارد تا با زیبایی ، ایجاد بسترهای سرسبز و طبیعی ، آسفالت و... محیط شهر را به یک محیط خانوادگی بزرگ تبدیل نماید ، بی شک همه شهرداران با توان ، ایده و نقشه راه مشخصی به میدان می آیند و هرکدام از خود یک یا چندنمونه خدمت شایسته بجا می گذارند .

 اینجاست که مردم از شهردار در کنار خلق ایده های جدید توقع دارند تا بخاطر آنها از آن نمونه حفاظت ،ترمیم و یا اصلاح نمایند.

 اجازه دهید به عنوان نمونه به یکی از خواسته های مردم ازشهردار خدوم وزحمتکش شهرمان اشاره نماییم :

اسفند 96 شهرداربا  کاشت درخت در کمربند سبز شهرک اصناف ، تصویری زیبا از طبیعت را خلق نمود ، اما امروز این تصویربا گذشت زمان و ازبین رفتن ، بیشتر به یک تابلوی دلگیر و غم زده ای تبدیل شده است که نیازمند دستان هنرمند شهردار است تا با هنر ، تدبیر و درایت خود که این روزها با آن مواجه هستیم جان دوباره به آن بدهد.

بی گمان شهرداران با پتانسیل ، انرژی و تدبیر خود می توانند با خلق یا اصلاح طبیعت شهری نقش بسزایی در امنیت روحی وروانی جامعه داشته باشند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.