دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27872  |  
تاریخ انتشار : 23 خرد 1397 - 16:17
سرپرست شبكه دامپزشكي قاينات از واكسيناسيون بيش از ٤٠٠قلاده سگ صاحبدار بر عليه بيماري مهلك وخطرناك هاري توسط پرسنل خدوم اين شبكه خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، دکتر رضا محمودی زاوه سرپرست  شبکه دامپزشکی شهرستان قاین گفت : در راستای اقدامات  بهداشتی مبارزه و کنترل بیماریهای خطرناک دامی و مشترک بین انسان ودام از ابتدای سال جاری تاکنون اکیپ های واکسیناسیون این شبکه موفق به واکسیناسیون 410قلاده سگ علیه بیماری هاری شدند .

وی  افزود : با توجه به اهمیت مبارزه با بیماریهای مهلک وکشنده  وقابل انتقال از دام به انسان  ،اکیپهای واکسیناسیون دولتی برابر برنامه  سالانه اقدام به مایه کوبی سگهای صاحبدار خانگی و همراه گله علیه بیماری خطرناک هاری می کنند و در همین راستا این طرح در شهرستان قاینات هرساله اجرا می شود.

بیماری هاری یک بیماری کشنده قابل انتقال از دام به انسان می باشد که با گازگرفتگی حیوانات احتمال سرایت بیماری هاری از دامهای بیمار به انسان وجود دارد.

بروز و شیوع احتمالی بیماری هاری را  با انجام واکسیناسیون سگهای صاحبدار، اتلاف سگهای ولگرد و توجه شهروندان به توصیه ها و هشدارهای بهداشتی دامپزشکی و مراکز بهداشت می توان جلوگیری نمود.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.