دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27864  |  
تاریخ انتشار : 21 خرد 1397 - 18:08
سرپرست شبکه دامپزشکی قاینات از نظارت بر حمل بیش از ١٢٠تن شير خام توليدي شهرستان به خارج از استان خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون 127 تن شیر خام تولیدی به مقصد کارخانجات لبنیات در سطح استان و کشور ارسال شده است.

دکتر رضا محمودی زاوه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در راستای ضوابط بهداشتی وقرنطینه ای سازمان دامپزشکی حمل هرگونه فراورده های خام دامی منوط به اخذ مجوز از دامپزشکی می باشد .

وی افزود:از همین رو شبکه دامپزشکی بر شیر جمع آوری شده در مراکز جمع آوری شیر به عنوان یک فراورده خام پر مصرف و ارزشمند از زمان ورود تاخروج  نظارت کامل دارد.

سرپرست شبکه دامپزشکی قاینات گفت: شیر تولیدی شهرستان بیش از این مقادیر بوده و الباقی شیر تولیدی به مصرف کارخانجات لبنیات داخل شهرستان می رسد.

محمودی افزود :این شبکه روزانه با انجام آزمایشات کنترل کیفی، از سلامت شیر های جمع آوری شده اطمینان حاصل نموده و سپس مجوز قرنطینه ای جهت حمل آنها صادر می‌نماید.

سرپرست شبکه دامپزشکی همچنین اظهار داشت: شیر تولیدی در شهرستان ضمن دارا بودن تمامی شاخصه های کیفی، از نظیر باقیمانده ی آنتی بیوتیک و مواد افزودنی تست می شود و بر اساس نتیجه ی آزمایش، مجوز قرنطینه ای توسط شبکه دامپزشکی شهرستان صادر می گردد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.