دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 27727  |  
تاریخ انتشار : 26 ارد 1397 - 18:56
دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات گفت: از 62 میلیارد تومان اعتبار مصوب شهرستان قاینات در سال 96 درسرفصل های مختلف ،24 میلیارد و 300 میلیون تومان تخصیص یافته است.

به گزارش نسیم قائن ، اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات روز گذشته با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری قاین برگزار شد .

درابتدای این جلسه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی به بیان گزارشی از میزان اعتبارات و جذب اعتبارات مصوب شده پرداختند .

مهندس بیکی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندارقاین در ابتدای جلسه با بیان این که شهرستان قاینات سال گذشته از محل ماده 180،تملک شهرستان و استانی،نفت 47 میلیارد و 114 میلیون تومان اعتبار مصوب داشته است گفت: از این میزان در تملک شهرستانی 3 میلیارد و400 میلیون تومان و معادل 55 درصد تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: از ماده 180 نیز 18 میلیارد و 810 میلیون تومان تخصیص یافته که حدود 33 درصد کل اعتبارات دراین بخش بوده است.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین میزان اعتبار تخصیص یافته از محل درآمد نفت را 18 میلیارد و 990 میلیون تومان ذکر کرد و گفت: 47 درصد اعتبارات دراین بخش نیز تخصیص یافته است.

وی گفت: از محل اعتبارات تملک استانی  نیز 1میلیارد و 790 میلیون تومان به شهرستان قاینات تخصیص یافته است.

بیکی افزود:درصد تخصیص تملک نسبت به سال 95 افزایش چشمگیری داشته است.

خسروی دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان قاین نیز با ارائه گزارشی از میزان اعتبارات شهرستان قاینات در سال گذشته را 62 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: اعتبارات مصوبات شهرستانی و استانی و ملی(نفت،تملک،ماده 180 ومالیات بر ارزش افزوده،مدیریت بحران)قاینات 62 میلیارد تومان بوده است که از این میزان 24 میلیاردتومان و300 میلیون  تخصیص یافته است.

دکتر مشیرالحق عابدی فرماندار قاین دراین جلسه  با تاکید بر برنامه ریزی صحیح مسئولین و مدیریت برنامه های دستگاههای اجرایی شهرستان گفت: هنر مدیر هر اداره ای این است که با توجه به شرایط اقتصادی مملکت و این که گاها اعتبارات به صورت اوراق به دستگاهها ارائه می شود به گونه ای برنامه ریزی کنند که بتوانند با استفاده از این اعتبارات برنامه های خودرا به نحو احسن اجرایی کنند.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال که از سوی رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است گفت: کلیه مدیران مکلف به خرید اجناس ایرانی و به طبع آن خرید اجناس داخل شهرستانی خواهند بود وباید مدیران تدبیر لازم را دراین زمینه داشته باشند.

فرماندار قاین در ادامه با اشاره به پروژه های دستگاههای اجرایی گفت: در راستای به کارگیری نیروهای منطقه و اشتغال زایی از پیمانکاران بومی استفاده شود و دراین راستا نظارت دقیق هم برپروژه ها مدنظر مسئولین باشد .

وی بر استفاده از مصالح مرغوب وترجیحا تولیدات داخل شهرستان تاکید کرد و گفت: در کنار حمایت از صنعتگران وتولید کنندگان شهرستان مقید بر استفاده صحیح از بیت المال  ،شرط خرید کالای با کیفیت شهرستان مد نظر باشد .

فرماندار قاین درادامه بر ارتباط گیری با مدیران استانی تاکید کرد و گفت: انتظار ما از همه مدیران شهرستان این است که ارتباط ویژه ای با ادارات کل داشته باشند و چنانچه در جایی نیاز به حضور و پیگیری از سوی فرمانداری در خصوص احقاق حق شهرستان باشد باجان و دل پیگیر حق شهرستان هم خواهیم بود .

عابدی در ادامه با اشاره به توزیع اعتبارات در سال 97 نیز گفت: اقدامات دستگاهها واعلام نظرگروههای  کارشناسی شده از دستگاههای اجرایی در توزیع اعتبارات سهیم خواهد بود.

وی افزود: مبلغی از اعتبارات شهرستان به صورت ویژه در اختیار فرمانداری قاین قرار خواهد گرفت ودر طول سال در بین دستگاههایی که مردم رضایت داشته باشند توزیع خواهد شد .

عابدی در پایان گفت: مدیران ما باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشند ومدیری که بربرنامه ریزی اعتقاد ندارد قطعا توانی بر انجام بهینه امور را نخواهد داشت وامیدوارم که مدیران شهرستان مکاتبات فرمانداری را در موقع مقرر پاسخ دهند تا باجمع بندی و برنامه ریزی دقیق  برنامه های شهرستان طراحی و پیگیری شود.

دراین جلسه بهدانی مدیر کل اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی  اظهارکرد: توزیع اعتبارات در سال 97 همانند سال های گذشته بر اساس شاخصه هایی خواهد بود که ادارات کل اعلام می کنند و لذا مسئولین شهرستان دراین خصوص با مدیران کل رایزنی داشته باشند .

وی پروژه های نیمه تمام را اولویت اول فرمانداری در تقسیم اعتبارات دانست.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.