دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 27716  |  
تاریخ انتشار : 19 ارد 1397 - 17:38
یک باب دبستان 6 کلاسه در روستای جعفر آباد قاین به نام زنده یاد اصغر کریمی افتتاح شد و لبخند رضایت را برلبان کودکان این روستا نشاند.

به گزارش نسیم قائن ، دبستان 6 کلاسه روستای جعفر آباد قاین به دست توانمند فرزند خیر نیکوکارزنده یاد اصغر کریمی به بهره برداری رسید.

احمدی فرد سرپرست آموزش و پرورش شهرستان قاینات در آئین افتتاح رسمی این دبستان گفت:شهرستان قاینات 24 هزار دانش آموز دارد که در 340 آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند .

وی افزود: 50 درصد مدارس شهرستان قاینات تخریبی هستند و هیچ اعتباری برای تعمیر و بازسازی مدارس نداریم .

احمدی فرد ادامه داد: شهرستان قاینات بر خلاف سایر شهرستان های دیگر استان بافت جمعیتی آن بیشتر ساکن روستاها هستند و با کمبود امکانات وکمبود فضا هنوز کاروان تحصیل دراین شهرستان لحظه ای تعطیل نشده است.

سرپرست اداره آموزش وپرورش قاین دامه داد: مدرسه  امام جعفرصادق(ع) روستای جعفرآباد، به کمک خیرین وبا اعتبار 585 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: اعتبار این مدرسه 6 کلاسه با همت خیرین و بخش دولتی تامین شده است  وخانواده مرحوم اصغر کریمی مبلغ 275 میلیون تومان از هزینه ساخت مدرسه را متقبل شده اند.

احمدی ادامه داد: این مدرسه در زمینی به مساحت 2100 مترمربع و با زیربنای 450 مترمربع ساخته شده است وزمین این مدرسه توسط خانواده مرحوم طبی اهدا شده است.

خالقی رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز قاین نیز بیان داشت: خراسان جنوبی جایگاه بسیار خوبی در جذب خیرین مدرسه ساز داشته است و در سال گذشته 2 میلیارد و 700 میلیون تومان تعهد خیرین مدرسه ساز برای شهرستان قاینات بوده است که از این میزان 1میلیارد و 700 میلیون تومان آن محقق شده است.

وی افزود: در طی یکسال گذشته 27 مدرسه با همکاری مشترک مجمع خیرین و آموزش و پرورش شوفاژکشی شده است.

به همت جامعه یاوری بیش از 100 دست لباس و لوازم التحریر در بین دانش آموزان این مدرسه نیز توزیع شد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.