دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27407  |  
تاریخ انتشار : 5 فرو 1397 - 15:42
نماینده مردم قاینات و زیرکوه گفت:دولت مردان در حمایت از تولید کنندگان داخلی باید جلوی واردات بی رویه را به طور جد بگیرند و با قاچاق کالا مبارزه جدی داشته باشند.

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: رهبر معظم انقلاب با درایت سال 1397 را به نام سال"حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری کرده اند واین نامگذاری معظم له  در استمرار نامگذاری سال های گذشته که در راستای اقتصاد مقاومتی وحمایت از تولید داخلی است می باشد .

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی بخشی از اقتصاد مقاومتی در کشور است  که اگر توسط دولتمردان و مردم شریف جمهوری اسلامی ایران به این موضوع توجه شود و کالای ایرانی را در همه ابعاد حمایت کنند می تواند نجات بخش اقتصادکشور باشد وقطعا چالش های پیش روی اقتصادی را که دشمن ایجاد می کند به راحتی پشت سر خواهیم گذاشت.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه بیان داشت:حمایت از کالای ایرانی چند سوء دارد و یک طرف آن تولید کنندگان هستند که جنس با کیفیت و با مرغوبیت واستانداردی را به جامعه تحویل دهند ویک سمت آن رفع و رجوع مشکلات تولیدی است که از طرف قانون گذاران و مجلس شورای اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد تا تولید کنندگان ما از پیچ وخم های اداری  نجات پیدا کنند و طرف دیگر مردم هستند که با غیرت ایرانی به کالای ایرانی نگاه کنند ..

فلاحتی تصریح کرد:اگر با این روند سال97 را شروع  و به پایان ببریم مسلما نه تنها بازار ما که بازار های مصرف در 15 کشور همسایه وسایر کشورها نیز به کالای ایرانی توجه خواهند داشت و مطمئنا کالای ایرانی جایگاه خودش را در سطح منطقه وملی می تواند باز کند.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه گفت: اگر در زمینه حمایت از کالای ایرانی ،مشکلات تولید کنندگان و مسائل قانونی  آن حل شود و درزمینه حمایت از کالای ایرانی ،فرهنگ استفاده از تولید داخل  در بین مردم جابیفتند قطعا کشور ما در برابر مسائل اقتصادی و مشکلاتی که بر ما تحمیل می شود واکسینه خواهد شد .

فلاحتی ادامه داد:باید از مرحله شعاربیرون آمد و به عنوان حمایت از کالای ایرانی موانع مصرف مردم در کالای ایرانی را شناخت ورفع کرد.

وی افزود: دولت هم در حمایت از تولید کنندگان داخلی باید جلوی واردات بی رویه را به طور جد بگیرند و با قاچاق کالا مبارزه جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق در دست دولت است،مرز دردست دولت است،نهادهای انتظامی و گمرکی  در دست دولت است و قوانین محکم هم برای مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد  ودراین زمینه ها هم، دولت  هیچ بهانه ای را نمی تواند بیارود .و اگر جلوی قاچاق کالا گرفته شود مطمئنا بخش عمده ای از کالای ایرانی حمایت خواهد شد .

نماینده مردم قاینات و زیرکوه  در ادامه گفت: تجربه ثابت کرده است که مردم بسیاری از کالاهای ایرانی را که جذابیت و مرغوبیت دارد می پسندند چرا که این کالاها با شرایط اقلیمی و بومی ایران تولید شده است .

وی افزود: کالای بدون کیفیت مقبولیت پیدا نمی کند و به عنوان مثال خودروی ایرانی ما نتوانسته است در بازار ایران جذابیت ایجاد کند و شاهد اقبال عمومی مردم برای خودروی ایرانی نیستیم در حالی که  تولید خودروی ایرانی با کیفیت در توان دولتمردان و بخش خصوصی ما وجود دارد .و باید با تولید جنس با کیفیت ،مصرف کننده رابه سمت کالای ایرانی سوق دهند.

فلاحتی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مبارزه با قاچاق گفت: این موضوع باید  در سال 97 به طور ملموس دیده شود وجدی گرفته شود وازطرفی واسطه ها و مشکلاتی که در روند تولید کالا در کشور داریم حذف شود و اگر خلاء های قانونی هم  احیانا وجود دارد ،مجلس باید ورود پیدا کند و در رفع این مشکلات به تولید کنندگان کمک کند.

وی بیان داشت:فضای کشور ما به نحوی است که غیرت ایرانی در همه خانواده ها برای مصرف کالای ایرانی وجود دارد واگراز کالای ایرانی با کیفیت حمایت شود قطع به یقین رکود بازار شکسته و تورم مهار می شود و کارخانجات تعطیل شده و به حال خود رها شده دوباره سروسامان می گیرند و فعال می شوند .

فلاحتی در پایان افزود:نامگذاری امسال نامگذاری مبارکی است وحصول به نتیجه بسیار دست یافتنی است ودستگاههای اجرایی هم می توانند در بحث حمایت از کالاهای ایرانی هرسه ماه گزارش دهند که چه اقداماتی داشته اند و رسانه ها هم می توانند میزان انگیزه و استفاده مردم و دستگاههای اجرایی را در حمایت از کالای ایرانی پوشش دهند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.