دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27260  |  
تاریخ انتشار : 21 اسف 1396 - 17:32
وزیر بهداشت با ابراز امیدواری برای تصویب تجهیز الکتروشوک‌های قلب در نهادها و ادارات کشور گفت: علت این کار به خاطر ضرورتی است که وجود دارد زیرا ۵۰ درصد مرگ ایرانیان به دلیل سکته قلبی است.

به گزارش نسیم قائن ، سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح 115 پروژه سازمان اورژانس کشور درباره تجهیز ادارات و نهادها به الکتروشوک‌های قلب اظهار داشت: امیداوریم مصوبه این کار در کمیسیون اجتماعی دولت مصوب شود.

هاشمی نسبت به ضرورت تجهیز ادارات و نهادها به الکتروشوک‌های قلب پرداخت و ادامه داد: این ضرورت به دلیل آن است که 50 درصد مرگ‌ ایرانیان به دلیل سکته قلبی است و می‌توان در ادامه تجهیز ادارت و نهادها به الکتروشوک‌های قلب؛ برخی از نیروهای این نهادها را نیز به عنوان سفیر سلامت آموزش داد تا قبل از رسیدن اورژانس و آمبولانس بر سر بالین افراد دچار سکته قلبی؛ کارهای اولیه و احیاء آنها صورت پذیرد.

وزیر بهداشت همچنین درباره تعامل وزارت بهداشت با آموزش و پرورش عنوان کرد: هم اکنون این تعامل خوب است و توانستیم برخی از مفاهیم آموزشی سلامت را نیز در کتب آموزش و پرورش بگنجانیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همچنین معتقدیم دانش آموزان از بهترین سفیران سلامت بوده و می‌توانند حداقل با فراگیری آموزش‌های سلامت‌محور؛ برای یاری رساندن به والدین خود به خصوص بعد از سنین 40 سالگی مفید واقع شوند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.