دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27223  |  
تاریخ انتشار : 20 اسف 1396 - 13:58
اعضای شورای شهر تهران در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر به افزایش ۲۰ درصدی خرید انشعاب جدی آب خانگی رأی دادند.

به گزارش نسیم قائن ، صدراعظم نوری در جریان پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران و در ادامه بررسی نامه شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص تمدید مبلغ آب‌بهای شهر تهران، اظهار کرد: باید بهای آب مصرفی به حدی افزایش پیدا کند که شهروندان در مصرف آب صرفه‌جویی را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: پیشنهادی از سوی شرکت آبفا داده شده تا تغییری در بهای آب ایجاد شود که این موضوع در قالب نامه به شورای شهر ارسال شده و در شرایطی این مسئله باید در قالب طرح و یا لایحه ارائه می‌شد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: با توجه به وضعیت آب در دنیا و ایران و اینکه بحران آینده کشورهای بحران آب است و در کشور ما قدر و ارزش آب دانسته نیست و مصرف بی رویه است به عنوان مثال هر نفر در تهران روزانه 250 لیتر آب مصرف می‌کنند که دو برابر استاندارد جهان است.

نوری گفت: همینطور منابع تجدیدپذیر آب در ایران 1600 لیتر است که متوسط آن در دنیا 700 لیتر است بنابراین اگر برداشت آب از منابع موجود با همین روند ادامه یابد در ادامه شاهد شرایط غیرقابل تحمل برای شهروندان خواهیم بود. بنابراین پیشنهاد دارم قیمت آب بها باید واقعی شود و در تبصره یک پیشنهادی (املاک دارای کاربردی، ورزشی و آموزشی) از شمول تخفیف حذف شود.

وی ادامه داد: شهریه مقطع ابتدایی با مهد کودک میلیونی نیست و هزینه فعالیتهای ورزشی، مجموعه های خصوصی بسیار بالاست بنابراین مکان های ورزشی و آموزشی خصوصی و غیرانتفاعی که با اخذ هزینه‌های بالا از شهروندان مدیریت می‌شوند دلیلی ندارد که مشمول تخفیف و تسهیلات شوند.

عضو شورای شهر تهران اشاره به اهمیت آب اظهار کرد: مسئله آب یک مسئله جدی در دنیا و ایران است به این خاطر که توجهی به موضوع آب در کشور نشده اکنون شاهد هستیم که نسبت به متوسط منابع تجدید پذیر فاصله داریم.

محمود میرلوحی در ادامه پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: سالهاست که مطرح می‌شود که 30 درصد از آب شهر تهران پرت می‌رود و باید مشخص شود که چرا تلاشی برای جلوگیری از این پرتی آب صورت نگرفته است.

وی با اشاره به تعداد انشعابات آب موجود در شهر تهران گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که دو هزار و 100 انشعاب آب در شهر تهران وجود دارد و لازم است صرفه جویی هایی در مصرف آب انجام شود.

به گزارش تسنیم، در ادامه جلسه بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در خصوص مصرف آب در شهر تهران گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته در حال حاضر 10 درصد از آب شهر تهران برای پر کردن استخرهای شمال تهران استفاده می‌شود. باید جلوی این پرتی‌ها گرفته شود زیرا ما با کمبود آب شرب در تهران روبرو هستیم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در خصوص قیمت تمام شده آب مصرفی در شهر تهران گفت: اکنون قیمت تمام شده آب برای هر مترمکعب بیش از هزار تومان است.

به گزارش تسنیم، در ادامه جلسه اعضای شورای شهر تهران به افزایش 20 درصدی خرید انشعاب جدید آب خانگی در شهر تهران رأی دادند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.