دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید

پربازدیدترین خبرها

کد مطلب: 27077  |  
تاریخ انتشار : 13 اسف 1396 - 13:53
مدیرامور آبفار قاین با بیان این که 320 کیلومتر شبکه توزیع وخط انتقال آب فرسوده در روستاها داریم گفت: اصلاح و بازسازی شبکه خط انتقال و توزیع آب روستایی شهرستان قاینات نیازمند 17 ونیم میلیارد تومان اعتبار است.

 محمد رضاعیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاینات  در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که یکی از راههای جلوگیری از راههای هدر رفت آب شرب اصلاح و باز سازی شبکه های فرسوده است گفت: در حال حاضر 320 کیلومتر از شبکه های توزیع و خط انتقال آب  روستاهای قاین فرسوده است که برای تعویض  واصلاح آن نیاز به 17 ونیم میلیارد تومان اعتبار است .

وی افزود:فرمانداری شهرستان در سال جاری قریب  به 4 میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی و 3 درصد نفت و همچنین ماده 180 برای اصلاح وبازسازی  برای اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده اعتبار گذاشته است که تاکنون 30 درصد آن تخصیص یافته است .

عیدی ادامه داد: تاکنون در 10 روستاکه حتی بیشتر از میزان تعهد ما بوده است ، اصلاح وبازسازی را با طرح مشارکت مردمی و دهیاران انجام و نزدیک به 6 کیلومتر شبکه توزیع که بیشترین فرسودگی را داشته است اجرا و یا در حال انجام است .

مدیر امور آبفار قاین درادامه با بیان این که شهرستان قاینات در بین 11 شهرستان استان  بیشترین اعتبارات را در حوزه آب وفاضلاب روستایی داشته است اما بازهم نیازمند همکاری بیشتر فرماندار ومعاونین ایشان و بخشداران و دهیاری ها در بخش مشارکت مردمی  در جهت اصلاح وبازسازی شبکه های آب و فاضلاب روستایی هستیم.

 

عیدی  با بیان  این که در شهرستان قاینات 1100 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع  روستایی داریم گفت: در 4 سال گذشته میزان هدر رفت آب در شبکه های آب و فاضلاب روستایی شهرستان 42 ونیم درصد بوده  است که  این میزان اکنون به 38 درصد رسیده و ماتوانسته ایم 4 و نیم کیلومتر از هدررفت آب را کاهش و آب پایدار تری را برای مردم در مدار داشته باشیم.

مدیرامور آبفار قاین ادامه داد: با توجه به این که اعتبارات قطره چکانی شهرستانی  واستانی برای اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده که عمر 35 ساله دارند کفایت نمی کند گفت: پیشنهاد ودرخواست ما این است که مسئولین  استانی ونمایندگان مجلس شورای اسلامی  همانند اعتبارات نگهداری راهها ،ردیف بودجه  گنجانده شود .

وی افزود: قدمت فرسودگی شبکه ها ، هدر رفت بخش عمده ای از آب استحصالی را در پی دارد و با توجه به ضعف نقدینگی در آب و فاضلاب روستایی تأمین اعتبارات اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده از محل اعتبارات استانی مقدور نمی باشد و بحرانی بودن وضعیت تأمین آب شرب و کاهش شدید دبی آب چاههای تأمین آب شرب در مجتمع های آبرسانی روستایی و لزوم استفاده بهینه از منابع آب موجود با استفاده از نوسازی و اصلاح شبکه های انتقال و توزیع تاثیر گذار می باشد.

عیدی گفت: بالغ بر 20 روستای قاین شامل  روستاهای نیگ ، موسویه  ، بادامک ، چلونک ،محمد آباد پسکوه ،تیغاب ،چاه ضیایی چاه توکل و چندین روستای دیگر خنجوک ،علی آباد سفلی وعلیا ،رزدنبل ،بیهود ، گرازان ، کلاته نصیر ، پهنایی ، محمد آباد علم ، خشکان ، کارشک ، دهشک ، خط انتقال اکبریه تا شیرمرغ ، اسفشاد ، معواج ، مهنج ، روم .شبکه آب شرب و توزیع آنها بیشترین فرسودگی و هدر رفت آب را دارد و امید وارم که با تامین لوله توسط مسئولین استانی بتوانیم بخشی از لوله های فرسوده این روستاهارا تعویض کنیم.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.