دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 26704  |  
تاریخ انتشار : 24 بهم 1396 - 16:16
کارگاه آموزشی نقد نحله های انحرافی و جریان های تکفیری با هدف ارتقای توانمندی روحانیون شهرستان قاینات برگزار شد .

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام احمد علی پور رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: کارگاه آموزشی نقدفرق،نحله های انحرافی وجریان تکفیری  با حضور 50 نفر از ائمه جماعات،روحانیون مستقر و طرح هجرت  و مسئولین کانون های فرهنگی قرآنی شهرستان  در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی قاین برگزار شد .

 

وی افزود: این کارگاه آموزشی با هدف ارتقا توانمندی روحانیون  تأثیرگذار برای مقابله با فرق ضاله و نحله های انحرافی، جلوگیری از نفوذ اندیشه های انحرافی در میان مردم به خصوص جوانان، جریان شناسی نحله های انحرافی و اهداف پیدا و پنهان آنها برگزار شده است.

 

 

 

حجت الاسلام کاظمی از اساتید فرق ومذاهب حوزه علمیه قم دراین جلسه  در خصوص  فرقه های انحرافی و جریان های تکفیری و فرقه های جدید از جمله شیطان  پرستی و... سخنان ایراد کرد.

 

وی افزود:جریان‌های تکفیری علاوه بر اقدامات خود با هتک حرمت و تخریب چهره‌های بزرگ اسلام ضربات جریان ناپذیری را به پیکره جهان اسلام می‌زنند.

حجت الاسلام کاظمی  با اشاره به نقش علما و روحانیون در جلوگیری از اقدامات ضد دینی و اسلامی جریان‌های تکفیری عنوان کرد: از تمامی علما می خواهیم که ما را در این راه خطیر یاری دهند و در برابر افراط و تکفیر با شفقت و نصیحت برادرانه جوانان را با رفتارهایی که می‌تواند به ضرر اسلام و مسلمین باشد، آشنا و آگاه کنند.

 

وی همچنین طی ارائه مباحثی به تشریح افکار واندیشه‌ها و برنامه‌های جریان‌های انحرافی و نقد و بررسی این جریان‌ها در منطقه و جهان پرداخت و آفت‌ها و شیوه‌های به ظاهر جذاب و شیرین عملکرد آنان را برای به انحراف کشیدن جوانان و مردم عزیز و ضربه زدن به ارزش‌های دینی و انسانی برای روحانیون اعلام کرد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.