دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 26679  |  
تاریخ انتشار : 24 بهم 1396 - 08:27
مدیر امور آب وفاضلاب روستایی قاین گفت:بیش از 67 هزار مورد آزمایش کلرسنجی در 9 ماهه امسال بر روی آب آشامیدنی روستاهای قاین برای اطیمنان از بهداشتی و سالم بودن آن انجام شده است.

 محمد رضا عیدی مدیر امور آبفار قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: امور آب وفاضلاب روستایی قاین در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تولید و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای روستائیان عزیز اقدامات موثری را در تمام طول سال در دست اقدام دارد.

 

وی افزود: به منظور گند زدایی و سالم سازی آب شرب تعداد 42 سامانه گند زدایی در روستاهای شهرستان که شامل 25 دستگاه کلریناتور برقی ، 9 دستگاه کلریناتور گازی و 15 دستگاه  قطره ای ودستی مستقر هستند.

 

عیدی ادامه داد: به منظور پایش میکروبی آب شرب روستائیان در 10 ماه گذشته ،37 مورد آزمون میکروبی از تانکر های ثابت مستقر در روستاها و5 هزار و 900 آزمایش میکروبی از شبکه های توزیع ، مخازن و منابع تحت پوشش این امور انجام و نتایج آن در سامانه جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ثبت شده  است که نتایج  از تحلیل و بررسی آزمون ها در حد قابل قبول و استاندارد بوده است .

 

وی اظهارکرد : در همین راستا نسبت به  شستشوی مخازن آب شرب به میزان 1000 متر مکعب در روستاهای سطح شهرستان از قبیل چدان ، خنجوک ، اندریک و ... از ابتدای امسال تا کنون اقدام شده  است .

 

مدیر امورآبفار قاین درادامه بیانداشت: از ابتدای امسال تا کنون هزارو 138 سرویس با متراژ 13 هزار و 179 متر مکعب آب شرب بهداشتی با تانکر سیار به روستاها حمل شده است که کلر زنی و آزمایش کلر سنجی نیز روزانه برای این میزان آب شرب نیز انجام می شود.

 

وی افزود:67 هزارو 500 آزمون کلر سنجی در 9ماهه امسال با نظارت خانه های بهداشت روستا انجام شده است که درصد مطلوبیت کلر باقی مانده بالای 99 درصد می باشد.

 

عیدی در پایان گفت : به جهت جلوگیری از خرابی دستگاههای کلریناتور و کاهش هزینه های نگهداری و راهبری سامانه ها  تعداد 45 دستگاه کلریناتور از ابتدای سال تا کنون اسید شویی شده است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.