دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 26650  |  
تاریخ انتشار : 22 بهم 1396 - 22:55
آیت الله رئیسی دردیدار باائمه جمعه ومدیران اجرایی شهرستان قاینات:
مسئولین ،برای گره گشایی از مشکلات مردم یک حرکت جهادی را بنیان گذاری کنند
تولیت آستان قدس رضوی گفت:مردم با حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن مسئولیت مارا بیشتر کردند ولذا مسئولین برای گره گشایی از زندگی مردم باید با همه وجود اهتمام کنند ویک حرکت جهادی را بنیان بگذارند.

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در جلسه ائمه جمعه ومدیران اجرایی شهرستان قاینات که عصر امروز با حضور آیت الله رئیسی در محل دفتر امام جمعه قاین برگزار شد گفت:به برکت امام رضا(ع)تاکنون خدمات زیادی در مناطق محروم انجام شده است .

 

وی بابیان این که در شهرستان قاینات مردم نسبت به فعالیت های اقتصادی و راهکارهای آن اطلاعات کافی ندارند لذا خواهش ما از شما این است که یک تیم ارزیابی کننده بامزیت های اقتصادی و فرهنگی در شهرستان قاینات وزیرکوه مستقر شوند وظرفیت ها ومزیت های محرومیت زدایی  را شناسایی و طرح آن به جنابعالی ارائه شودودرصورت امکان دستوراتی از سوی شما جهت اجرا شدن طرح ها در شهرستان داشته باشیم.

 

نماینده مردم قاینات وزیرکوه ضمن قدردانی از آستان قدس که در زمینه خدمات بهداشت ودرمان در شهرستان طرح هایی خواهد داشت گفت: شهرستان های قاینات  و زیرکوه علی رغم این که دولت خدمات فراوانی در زمینه بهداشتی ارائه داده است اما هنوز هم مشکلات ما دراین زمینه زیاد است.

فلاحتی یکی از ظرفیت های اشتغال زایی شهرستان را ظرفیت داروهای گیاهی در ذکر کرد و گفت: این ظرفیت بسیار خوب می تواند زمینه اشتغال جمع زیادی از جوانان را فراهم کند و درخواست ما همکاری آستان قدس در صورت صلاحدید است.

وی ادامه داد: یکی از خواسته های ورزشکاران ما راه اندازی خوابگاه ورزشکاران وسالن استاندارداست و تشخیص این که آستان قدس دراین زمینه ورود پیدا میکند با کارشناسان شماست و ما فقط خواسته ورزشکاران را به اطلاع شما رساندیم.

فلاحتی درادامه با بیان این که حسینیه های نیمه تمام زیادی در روستاها داریم وبا توجه به این که اعتبار دولتی به آن تعلق نمی گیرد و باید از کمک های خیرین استفاده کرد گفت: در صورت امکان آستان قدس  برای تکمیل حسینیه ها در روستاها نیز با ما همکاری داشته باشد.

کهن ترابی فرماندار قاین دراین جلسه با بیان این که شهرستان قاینات مجموعه ای از خراسان بزرگ است و مردم هم از آستان قدس توقعاتی دارند و پیشنهادات زیادی از سوی مدیران ادارات وشورای شهر هم داشته ایم گفت: مردم ما توقع دارند یکی  از شعبات آستان قدس در شهرستان فعال شود.

وی افزود:به نظر جمیع مدیران شهرستان در بحث اشتغال زایی واقعا مشکل داریم وحدود 7هزار ثبت نام کننده بیکار لیسانس و فوق لیسانس در شهرستان داریم.

کهن ترابی ادامه داد:بیمارستان قاین و توسعه بیمارستانی نیازمند توجه بیشتر است .

فرماندار بیان داشت:در حوزه گیاهان دارویی اشتغال زایی زیادی می توان درشهرستان ایجاد کرد و نیازمند توجه حضرتعالی هستیم.

وی اضافه کرد:در حوزه روستایی متاسفانه دولت نتوانسته است  دز طی 3 سال گذشته در بحث قنوات واحیای قناتها اعتباری بگذارد و دراین زمینه بسیار مشکل داریم و اکثر قنوات ما خشک شده است واگر برای طرح های عمرانی در روستاها وبه خصوص قنوات آستان قدس ورود پیدا کند بسیار سپاسگذار خواهیم بود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی ونماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری  در دیدار با ائمه جمعه و مدیران اجرایی شهرستان قاین گفت: 22 بهمن یادآور رشادت ،شجاعت،بصیرت وایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی است  و مردم در راهپیمایی امروز سنگ تمام گذاشتند و کاری تماشایی را به نمایش گذاشتند واکنون نوبت مدیران ومسئولان ودست اندرکاران است .که نقش خودرا ایفا کنند.

 

وی ادامه داد: این چنین جمعیتی برای همه ما مسئولیت آور است تا بتوانیم خدمت رسانی خالصانه را در دستور کار قراردهیم.

تولیت آستان قدس رضوی درادامه گفت: این جمعیت امیدآفرین برای دلدادگان به انقلاب و یاس آفرین برای دشمنان انقلاب اسلامی ومسئولیت آفرین برای مسئولین ودست اندرکاران کشورهستند  که برای گره گشایی از زندگی آنها باید با همه وجود اهتمام کنند ویک حرکت جهادی را بنیان بگذارند

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان اظهارکرد: در خراسان جنوبی و بالاخص قاینات علی رغم این که برکات بسیاری خداوند به منطقه مرحمت کرده است اما دچار یک سری مشکلات ومحرومیتهایی است و ایجاب می کند که یک کار جدی در منطقه انجام شود.

آیت الله رئیسی درادامه گفت: دراین استان دوموضوع مورد توجه است و این که فرهنگ مردم منطقه، فرهنگ اصیل وریشه داری است وبا این که خراسان جنوبی یک استان مرزی است  وتهدیدات مرزی مربوط به خود رادارد اما این استان پایین ترین نرخ جرم وجنایت رادر منطقه داریم .

وی افزود: دراین خصوص علاوه بر تقدیر از کسانی که برای این موضوع تلاش می کنند باید به نقش فرهنگ مردم اشاره کرد .

آیت الله رئیسی با بیان این کاهش جرم وجنایات علاوه بر این که به فرهنگ مردم منطقه بستگی دارد و نیروهای امنیتی وانتظامی هم تلاش می کنند نقش آموزه های دینی که ریشه دراین منطقه دارد را نباید فراموش کرد.

وی درادامه با اشاره به افزایش حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: این راهپیمایی یک پیام برای مسئولین داشت واین که مسئولین باید یک کار متفاوتی انجام دهند واز آنچه که تاکنون انجام می شده است باید متفاوت تر کار کنند.

 

آیت الله رئیسی به افزایش 20 تا 35 درصدی حضور مردم خراسان جنوبی در راهپیمایی امسال اشاره کرد و گفت: این افزایش حضور درراهپیمایی یعنی این که مسئولان هم باید یک کار متفاوت انجام دهند.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی آستان قدس رضوی جبهه فرهنگی است وخدمت به نیازمندان جزء اولویت ماست و با توجه به پیشنهاداتی که از سوی نماینده شهرستان وفرماندار داده شد تعدادی از همکاران ما برای ارزیابی امورات در شهرستان حضور خواهند یافت و طرح ها بررسی وارائه خواهند شد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: با توجه به این که سرمایه گذاری بزرگ برعهده دولت است و استاندار محترم  خراسان جنوبی  هم اعلام کردند طرح هایی برای مناطق مختلف دارند امادرزمینه گیاهان دارویی وصنایع دستی پس از بررسی طرح هانتیجه اعلام  ودر خدمت مردم منطقه خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.