دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 26137  |  
تاریخ انتشار : 28 دى 1396 - 15:37
ارتش ترکیه صبح امروز همزمان با تشدید درگیری‌ها بین عناصر تروریستی و «یگان‎های دفاع مردمی» کُرد در اطراف شهر عفرین استان حلب، مواضع کردها در عفرین را هدف حملات توپخانه‌‏ای قرار داد.

به گزارش نسیم قائن ، یگان توپخانه‌ای ارتش ترکیه صبح روز پنجشنبه در پی تشدید درگیری‌ها بین عناصر مسلح و نیروهای «یگان های مدافع خلق» وابسته به کردهای سوریه در اطراف شهر عفرین استان حلب در شمال سوریه، مواضع کردها را گلوله باران کرد.

پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از منابع محلی گزارش داد که درگیری های شدیدی بین معارضان و نیروهای «یگان‌های مدافع خلق» وابسته به کردها در محور جندرسیه در منطقه عفرین در ریف شمالی حلب رخ داده است.

بر اساس این گزارش، توپخانه ارتش ترکیه پایگاه های کردهای سوریه را در محورهای «دیر بلوط»، «ایسکا»، «اعزاز» و روستاهای بیلونیه، ملاکیه و عین دقنه در شرق عفرین و محور سجیه در شمال عفرین و محور روستاهای مروانیه، کرزیله، شادیره و جلمه در شمال غرب عفرین هدف قرار دادند.

ترکیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق وابسته به کردهای سوریه را شاخه سوری «حزب کارگران کردستان» یا همان گروه تروریستی پ.ک.ک می‌داند.

ائتلاف آمریکایی ضد داعش، روز یکشنبه گذشته اعلام کرد که با همکاری گروه‌های کُرد سوری قصد تشکیل نیروی مرزی جدید 30 هزار نفره در شمال سوریه دارد.

شورای امنیت ملی ترکیه شب گذشته در مورد تحولات اخیر در شمال سوریه تشکیل جلسه داد  و در آن اقدام آمریکا در تشکیل نیروهای مرزی در شمال سوریه را محکوم کرد.

ترکیه همچنین خواستار جمع آوری فوری همه تسلیحاتی شد که آمریکا در اختیار کردهای سوریه گذاشته است.

شورای امنیت ملی ترکیه تشکیل ارتش کردی با حمایت آمریکا را محکوم کرد و گفت: اینکه متحد ترکیه در ناتو اقدام به تسلیح «تروریست‌ها» در شمال سوریه کرده، تأسف برانگیز است.

ترکیه تهدید کرد که هرگز اجازه نخواهد داد «ارتش تروریستی» در شمال غرب سوریه تشکیل شود.

انتهای پیام/ص

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.