دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25966  |  
تاریخ انتشار : 14 دى 1396 - 15:21
طی مراسمی با حضور مسئولین شهرستانی و استانی از خادمین وخیرین موکب الرضا(ع)قاین که در اربعین حسینی به زائرین امام حسین(ع) در کربلا خدمت کرده اند تقدیر شد.

به گزارش نسیم قائن ، ظهر امروز(پنج شنبه)طی مراسمی  با حضور مسئولین شهرستانی و استانی از خادمین وخیرین موکب الرضا(ع)قاین که در اربعین حسینی به زائرین امام حسین(ع) در کربلا خدمت کرده اند تقدیر شد.

جعفر حقانی مسئول موکب الرضا(ع)قاین در این مراسم با بیان این که  60نفر از خدام امام حسین(ع) با سه دستگاه تریلی،2دستگاه کامیون،1دستگاه تانکر آبرسانی و1دستگاه  اتوبوس در ایام اربعین به کربلای معلی اعزام شده اند گفت: موکب الرضا(ع) قاین به مدت 8 روز در 15کیلومتری کربلا به صورت شبانه روزی به زائرین خدمات ارائه کرده اند.

وی افزود: دراین مدت ،200لیتر کنسانتره زرشک،550کیلو برنج،1300کیلو قند  4تن شکر،300کیلو بلغور،500 کیلو نان خشک پخته شده،600کیلو آرد، 700کیلو عدس،400 کیلو سیب زمینی،850کیلو نبات،330کیلو مرغ،200کیلو روغن،100کیلو گوشت قرمز،300 کیلو زرشک تازه، 20کیلو آلوبخارا،50کیلو شکلات ،100کیلو سپند،2500کیلوشلغم،1500گرم زعفران،200کیلو عناب،300کیلو کلوچه محلی  و ... به صورت  شربت ،چای زعفرانی،دمنوش گیاهان دارویی،عدسی، شله زرد،شله مشهدی و.. تهیه وبین  زائرین توزیع شده است.

 

حقانی از اسکان  شبانه زائرین متوسط هرشب 250نفر،برگزاری نماز جماعت در سه وعده ،برپایی خیمه پاسخ گویی به سوالات شرعی،رائه خدمات آرا یشگری روزانه  برای 70 زائر مرد،ارائه خدمات خیاطی ودوخت کیف وساک روزانه برای 100نفر ارائه خدماتی درمانی روزانه  برای 200نفر خبرداد وگفت: روزانه حدود 3هزا ر نفر صبحانه   ومیان وعده ،400  نهار غذای گرم، 43هزار شربت زرشک وزعفران توزیع شد ه است .

وی افزود: 51میلیون تومان کمک های نقدی مردم خیر ونیک اندیش قاینات به موکب الرضا(ع) دراربعین امسال کمک شده است.

رئیس موکب الرضا (ع)قاین در ادامه گفت: یکی از خیرین عراقی نیز زمینی در کنار موکب الرضا(ع) قاین در کربلا اهدا کرده است وقول ساخت حسینیه برای اسکان زائرین  درایام اربعین وهمچنین اسکان زائرین  قاینی در طول سال را داده است ومقداری از مصالح برای ساخت این حسینیه توسط همشهریان نیز اهدا شده است .

جوینده رئیس ستاد عتبات عالیات استان نیز دراین مراسم  ضمن تقدیر وتشکر از مردم قاینات که امسال 3موکب در ایام اربعین در عراق داشته اند گفت: خوشبختانه خراسان جنوبی به اذعان مسئولین عراقی جز بهترین خدمات دهندگان در اربعین امسال بوده است .

وی افزود: موکب الرضا(ع) ،موکب کریم اهل بیت  قاین در طول حضور در کربلا و کاظمین خدمات بسیار خوبی را به زائرین ارائه دادند وهمچنین موکب روستای برکوک نیزحدود  250هزار لیوان  با برند زعفران قاینات   تهیه و به زائرین نیز در طول ایام اربعین چای زعفرانی وشربت ارائه داده اند که بسیار کار پسندیده ونیکویی است .

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن تقدیر وسپاس از کلیه خدام امام حسین (ع)که توفیق خدمت رسانی به زائرین نصیب آنها شده است گفت: عنوان خادم الحسین یک افتخاری است که نصیب شما شده است وباید این  عنوان را بزرگ داشته وبا هر سختی که شده است آن را برای خودتان با اخلاق ورفتار وبرخورد نیکو نگه دارید.

در پایان مراسم از خدام الحسین (س) وهمچنین دهیاران وخیرینی که در ارائه خدمات به زائرین امام حسین(ع)در کربلا با موکب الرضا(ع)قاین همکاری داشته اند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.