دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25452  |  
تاریخ انتشار : 20 آذر 1396 - 13:19
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه انصارالرضا(ع)گفت:راهیان نور بهترین زمان برای خودشناسی است واین حرکت بزرگ عملیات فرهنگی برای ترویج فرهنگ شهید وشهادت است .

به گزارش نسیم قائن ،غلامرضا اردونی مسئول بسیج دانش آموزی سپاه انصار الرضا(ع)پیش ازظهر امروزدر مراسم بدرقه دانش آموزان شهرستان قاین جهت اعزام به راهیان نور گفت:سفر راهیان نور نعمتی است که نصیب شما افراد خاص شده است .

وی افزود: دانش آموزان آینده سازانِ آینده انقلاب هستند وامروز شاهد جنگ نرم در جامعه اسلامی هستیم و جنگ نرم به مراتب سخت از جنگ  سخت است ولازمه عبور از این شرایط بصیرت است وشاخصه ویژه دانش آموزان بصیرت افزایی  وولایت پذیری است.

اردونی تصریح کرد:امروز ضرورت بصیرت بیش از دیگر موضوعات است وبصیرت افزایی در عرصه های مختلف و ولایت پذیری باید مد نظر دانش آموزان باشد .

وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی عده ای از هم سن وسالان شما به ندای امام زمانِ خویش حضرت امام خمینی(ره)که حضور در جنگ سخت بود،لبیک گفتند وامروز که رهبر انقلاب موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند ودوسال پیاپی است که این موضوع با تاکید رهبری بیان می شود نیاز است که شما دانش آموزان دراین زمینه فرهنگ سازی داشته باشید .

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه استان درادامه گفت:شما دانش آموزان نقش کلیدی در فرهنگ سازی اقتصادمقاومتی دارید وبایدولایت پذیری خودرا در این زمینه اثبات کنید.

اردونی با اشاره به سفر راهیان نور دانش آموزان گفت: این سفر یک سفر ویژه ای است ودراین سفر بیش از پیش انس با قران وعترت واهل بیت داشته باشید ودوستی با شهدارا دراین سفر به صورت ویژه ببینید چرا که راهیان نور بهترین زمان برای خودشناسی است وراهیان نور آورده بسیار سنگین وبزرگی را برای دانش آموزان دارد واین حرکت بزرگ عملیات فرهنگی برای ترویج فرهنگ شهید وشهادت است .

احمدی فر سرپرست  اداره آموزش وپرورش قاین در مراسم بدرقه اردوی راهیان نوردانش آموزان دختر شهرستان قاینات گفت: در سال 1342به فرماندهی امام خمینی(ره)شهیدان ما راهی را آغاز کردند که در بهمن 1357ثمره خونشان به ثمر نشست واز آن روز دشمنان وخناثان دسیسه های زیادی را برپا کردند تا بتوانند نهال نوپای انقلاب را دربدو تولد خفه کنند.

وی افزود: در سال1359وقتی دیدند که این نهال نوپا روز به روز تنومند تر می شود جنگی نابرابر وظالمانه  وپراز کینه ونفرت را بر علیه ملت ایران آغاز کردند وسربازانی که در سال های 42و43 امام خمینی(ره)از آنان نام برده بود که سربازان من همان هایی هستند که در گهواره ها هستند  دراین زمان به فرمان معمار کبیر انقلاب لبیک گفتند وبه دفاع از این مرز وبوم برخواستند و بیش از220هزار نفر جان خود را تقدیم نظام وانقلاب کردند وشهد شیرین شهادت را نوشیدند ودربین این شهدا 36هزار دانش آموز و5هزا رمعلم شهید جان خودرا در طبق اخلاص گذاشتند.

سرپرست آموزش وپرورش قاین درادامه اظهارکرد:راهیان نور یعنی راه تمام ایثارگران وشهیدانی که راه نورانی خدارا انتخاب کردند وبر سر سفره خداوند میهمان شدند واز رزق وروزی خداوند متنعم می شوند .وچند سالی است که اقشار مختلف جامعه از جمله دانش آموزان برای شناخت وآگاهی بیشتر به این مناطق اعزام می شوند.

وی گفت: ره آورد این سفر بسیار مهم است  وهمان طور که شهیدان آگاهانه رفتند امیدواریم که این سفر برای شما دانش آموزان هم آگاهانه باشدو ما باید ادامه دهنده راه شهدایی باشیم که مارابه سرمنزل مقصود خواهند رساند .

احمدی فر ادامه داد:راهیان نور پل ارتباطی بین ما وشما وشهیدانی است که آبرو، شرف وانسانیت ایران را باخون خود تضمین کردند ووظیفه من وشما در حال حاضر مهم است

وی بیان داشت:هدف ما شناخت شهیدان وآگاهی بیشتر از عقیده های شهیدان است وامیدواریم بتوانیم در مناطق عملیاتی از کمترین فرصت برای آگاهی بیشتر استفاده کنیم

 

وی افزود: جنگ سخت تمام شده است ودشمنان از راه جنگ نرم وارد شده اند وجنگ فرهنگی هنوز ادامه دارد ویکی از وظایف شما دانش آموزان مطیع محض ولایت بودن وپیگیری علم ودانش همراه با اخلاق ومعنویت است تا بتوانید با شناخت بیشتر در برابر توطئه فرهنگی دشمنان بایستید.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.