دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25327  |  
تاریخ انتشار : 16 آذر 1396 - 08:49
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو:
16 آذر نماد عدالت خواهی و مقاومت است
استاندار خراسان جنوبی گفت: 16 آذر ماه، نماد عدالت خواهی، مقاومت، تفکر ضد استکباری و استبداد ستیزی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادی خواه و دانشجویان مبارز و آگاه ایران اسلامی است.

به گزارش نسیم قائن ،  محمدمهدی مروج الشریعه در پیامی به مناسبت روز دانشجو ضمن تبریک سالروز میلاد خجسته پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت ختمی مرتبت (ص) و امام جعفر صادق (ع)، با بزرگداشت یاد و خاطره ی شهدای عزیز دانشجو و امام شهیدان، روز دانشجو را به دانشگاهیان و اساتید فرهیخته و دانشجویان عزیز و آگاه استان تبریک و تهنیت گفت.

وی ادامه داد: امید است در سایه ی الطاف الهی و ایمان، تهذیب نفس و تحصیل دانش، با تکیه بر عزم راسخ و شور و شعور بالا و بنیه ی علمی و فرهنگی شما دانشجویان متعهد و متخصص، در برافراشته شدن پرچم عزت و افتخار ایران عزیز در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و فتح قله های خودکفایی علمی که خود بالاترین مرز استقلال و قدرت کشور است، پیش رویم.

به گزارش ایرنا 16 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز دانشجو نام گرفته است و هر سال یاد سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران در واقعه 16 آذر 1332 گرامی داشته می شود.

سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) 16 آذر 1332 هنگام اعتراض دانشجویان به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.