دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25326  |  
تاریخ انتشار : 15 آذر 1396 - 22:27
باوجود این‌که قاینات سال‌هاست در مسیر یکی از مهم‌ترین مسیرهای ترانزیتی و مسافرتی و... کشور قرار گرفته است،امااین مسئله نه تنها مایه پیشرفت ورونق اقتصادی نشده است بلکه به اسباب زحمت و مصیبت برای قاینات و مردم تبدیل شده است.

به گزارش نسیم قائن ، یکی از مهم‌ترین مسائل مورد بحث در قاینات در طی هفته‌های اخیر، مسئله تصادفات جاده‌ای و تلفات انسانی ناشی از آن در جاده قاین- بیرجند است، امری که در طول سال‌های اخیر سبب شده است تا بسیاری از خانواده‌ها در قاین در سوگ عزیزان خود بنشینند.

در این رابطه، تاکنون در رسانه‌های مختلف و در شبکه‌های اجتماعی و از زبان افراد مختلف اظهارنظرها و موارد بسیاری مطرح شده است که بسیاری از آن‌ها، قابل توجه است و شایسته است تا مسئولین و دست اندرکاران در زمینه دوبانده‌سازی و ایمن‌سازی این محور پرحادثه که خواسته مهم تمام مردم، نه‌تنها در قاینات که در کل استان است، به‌ آن‌ها توجه کنند و از کنار آن به سادگی نگذرند.

مسئولین و مدیران در این زمینه به یاد داشته باشند که این امر موردی نیست که گمان کنند که می‌شود با سکون و به تغافل‌زدن خویش، آن را شامل مرور زمان کرده و از زیر بار مسئولیت و پاسخگویی در این زمینه شانه خالی کنند. زیرا باتوجه به آمار بالای تلفات انسانی در این جاده، این امر برای مردم و افکار عمومی قابل فراموشی نیست. اما در این میان، نکته‌ای که بیش از همه برای قاینات مهم است، این است که در تمام کشور مردم و مسئواین مناطق و شهرهای مختلف، همواره درصدد هستند تا منطقه و شهر خویش را به‌نوعی در مسیر راه‌های اصلی و مهم قرار دهند و بدین طریق و با قراردادن در مسیر شاه‌راه‌های ارتباطی به سوی رونق و توسعه قرار گیرند به عبارتی آنان از مزیت قرارگرفتن در مسیر جاده‌های اصلی، ترانزیت و... با استفاده از شیوه‌های مختلف بهترین بهره‌برداری را می‌نمایند تا به سوی رونق و پیشرفت سریع‌تر سوق یابند. اما در قاینات روال کاملاً بر عکس است، یعنی با وجود این‌که قاینات سال‌هاست در مسیر یکی از مهم‌ترین مسیرهای ترانزیتی و مسافرتی و... کشور قرار گرفته است، اما این امر نه‌تنها نتوانسته آن‌چنان که شایسته و بایسته است، تأثیر لازم و متناسب را در روند پیشرفت و توسعه کشور بگذارد، بلکه به‌دلیل بی‌تدبیری و عدم مدیریت صحیح و هدفمند و برنامه‌ریزی مشخص و سودمند برای بهره‌گیری از این مزیت فوق‌العاده که بسیاری دیگر از مناطق با حسرت بدان می‌نگرند، به اسباب و مایه زحمت و مصیبت برای قاینات و مردم تبدیل شده است. امری که شاید بتوان گفت، منحصر به فرد و فقط مختص قاینات است که این چنین فرصتی طلایی به مصیبتی عظیم تبدیل گردیده است.

جوادرزوینی

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.