دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25321  |  
تاریخ انتشار : 15 آذر 1396 - 21:26
دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است. استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی واخلاقی جامعه است. محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست.

به گزارش نسیم قائن ، دفتربسیج دانشجویی شهید مفتح قاین به مناسبت ۱۶ آذر(روز دانشجو) بیانیه ای را صادر کرد:

بسم الله القاسم الجبارین

مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند؛ آن هم دانشجویانی که پیرو خطّ امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی‌ایمان؛ نه، دانشجویی که خطِّ امام را قبول داشت و به آن مؤمن بود.

مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(مدظله العالی)

16 آذر 1332 روزی است که بوی شهادت و بصیرت می دهد روزی که سه دانشجوی دانشگاه تهران شهیدان احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیاو مهدی شریعت رضوی  در اعتراض به دخالت آمریکا و انگلیس و سفر (نیکسون) معاون رئیس جمهوری آمریکا به تهران همراه دیگر دانشجویان به پا خواستند.

دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است. استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی واخلاقی جامعه است. محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست.

هرگاه جنبش دانشجويي به جناح‌هاي سياسي بپيوندد، از هويت واقعي و تاريخي خود، كه حمايت از مردم بوده است، فاصله مي گيرد. از اين رو دانشجو لازم است «سياسي‏» بوده و از بينش و تحليل سياسي قوي و مشارکت سياسي سازنده برخوردار باشد ؛ ولي از «سياست ‏بازي‏» و افتادن در دام جنجال هاي سياسي و جناحي بپرهيزد . چنانکه يكي از شاخصه‌هاي بارز 16 آذر، تشخيص و تحليل درست و ايفاي نقش صحيح جريان دانشجويي در راستاي مصالح ملي در آن برهه از زمان بود.

دانشجویان امروز بایستی جزو پیش برندگان انقلاب و دست ولایت باشند و نسبت به مسائل اسلامی و ملی هرگز احساس سردی نکنند و روحیه انقلابی خود را همیشه حفظ کنند.

 دانشجو و دانشگاه باید با فضای جنگ نرم آشنا شده و در چنین فضایی نقش آفرینی کند و  یک جنبش نرم‌افزاریِ همه‌جانبه و عمیق در اختیار این کشور و این ملت بگذارد تا کسانی که اهل کار و تلاش هستند، با پیشنهادها و با قالبها و نوآوریهای علمیِ خودی بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکّرات و ارزشهای اسلامی را بالا ببرند.

در شرایطی کنونی که فتنه ها از هر سو نظام مقدس جمهوری اسلامی را مورد هجمه قرارداده  و ناحق درصدد حق جلوه دادن خود می باشد جنبش دانشجوئی وظیفه ای صد چندان بر دوش دارد تا با نصب العین قرار دادن منویات ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامه برکاته ) مبنی بر مسلح شدن بر سلاح بصیرت و در شرایطی که جنگ سخت دشمن تبدیل به جنگ نرم شده به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم مقابله با دشمنان داخلی و خارجی با تمام توان از کیان مقدس جمهوری اسلامی دفاع نمایند.

 بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قاین با بزرگداشت روز دانشجو و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دانشجو و امام شهیدان، جامعه دانشگاهی کشور را به همدلی و وحدت در سایه سار ولایت فقیه دعوت کرده وسربلندی، عزت و  پیشرفت ایران اسلامی را از خداوند متعال خواستار است واعلام می کند مبارزه با استکبار تا خشکاندن ریشه ظلم ادامه دارد و بنا به فرمایشات امام امت (ره) ... تا شرک هست، مبارزه هست و  تا مبارزه هست ما هستیم.

والسلام علی من تبع الهدی

دفتر بسیج دانشجویی شهرستان قاینات

انتهای پیام/

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.