دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 25277  |  
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 - 11:19
معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین گفت:1میلیارد و700میلیون تومان سهم شهرستان قاینات از اعتبارات مشاغل خانگی است که 350میلیون تومان در حوزه مشاغل مستقل ومابقی در حوزه مشاغل پشتیبان است.

به گزارش نسیم قائن ،مجید بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قاینات شامگاه دیروز  در جلسه کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهارکرد:این جلسه در راستای اجرای بند 2 مصوبات پنجمین کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با هدف پیگیری مصوبات جلسه قبلی و همچنین به جهت بررسی مسائل و مشکلاتی که اگر احیانا در روند اجرای مصوبات وجود دارد؛ برگزار شده است.

وی  خطاب به اعضای کمیته اشتغال شهرستان  بیان داشت: تسهیلاتی که در اختیار شهرستان قرار گرفته و همچنین میزان تعهد اشتغالی که برای شهرستان در نظر گرفته شده، همه بایستی کمک کنند این تسهیلات تا پایان دی ماه جذب و به متقاضیان پرداخت گردد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری همچنین، تصریح کرد: دولت تسهیلات بسیار خوبی برای مباحث اشتغالزایی در نظر گرفته است که همه اعضای کمیته باید از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی  به نحو شایسته ای استفاده نمایند.

بیکی در ادامه اشاره به دستور کار جلسه گفت: در این جلسه به بررسی وضعیت صدور مجوز مشاغل خانگی و میزان پرداخت تسهیلات و اشتغال تعهدی دستگاه ها و بانک ها، جمع بندی در خصوص نحوه پذیرش طرح و معرفی متقاضیان به تسهیلات از محل اعتبارات تبصره 18 و در نهایت به طرح روستا تعاون و بررسی دستورالعمل اعتبارات توسعه روستایی خواهیم. پرداخت.

وی افزود:در مشاغل خانگی  1میلیارد و700میلیون تومان  سهم شهرستان قاینات از اعتبارات پیش بینی شده است  که 350میلیون تومان در حوزه مشاغل مستقل ومابقی در حوزه مشاغل پشتیبان است که باید در زمینه جذب این اعتبارات تلاش شود.

بیکی در ادامه با اشاره به اعتبار 330میلیاردتومانی سهم استان از منابع ذخیره صندوق توسعه ملی برای اشتغال در مناطق روستایی  وعشایری گفت: این اعتبارات در دوفاز به استان تزریق خواهد شد که در فاز اول 150میلیارد تومان به استان ابلاغ  شده اما هنوز سهمیه شهرستانها مشخص نشده است وقطعابا تزریق اعتبارات به بانک توسعه وتعاون،صندوق کارآفرینی امید وبانک کشاورزی  به عنوان بانکهای عامل ،دستگاههای اجرایی با شرایط مصوب این وام ها بایستی متقاضیان رابه بانک معرفی کنند.

معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار قاین همچنین از اجرای طرح  روستاتعاون در سه روستای شهرستان قاین خبر داد.

عرب نژاد رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین در این جلسه با اشاره به سهمیه 1333نفری تعهد اشتغال شهرستان گفت: تا کنون 50درصد تعهد اشتغال شهرستان  ثبت شده است .

وی گفت:657تعهد اشتغال تا کنون در سامانه رصد به ثبت رسیده است و ادارات ونهادهایی که تعهد اشتغال آنها به حد نصاب نرسیده است نسبت به تکمیل سهمیه خود اقدام کنند.

عرب نژاد از اجرای طرح روستاتعاون در روستاهای محمدآباد علم ،کرغند وتیغدر خبر داد وگفت: محمدآباد علم وتیغدرتاحدودی موافقت نامه ها انجام شده است وروستای کرغند نیز تا شنبه آینده مهلت دارند تا اعلام قطعی خودراداشته باشند ودر غیر این صورت روستا تغییر خواهد کرد.

وی همچنین از طرح کارورزی  وشرایط آن خبر داد وگفت: 45واحد پذیرنده پذیرنده ثبت نام کرده اند و22قرارداد بسته شده است .

عرب نژاداز ثبت نام بیش از400کارورز در سامانه  خبر داد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.