دفتر مقام معظم رهبری

آخرین اخبار

کد مطلب: 25224  |  
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 - 07:23
یادداشت/سلمان اسحاقی
گفت و شنود يك نشست
اشخاصی دوباره یا باشروعی تازه ، با عرضه مجدد خود ، وعده ها وقولهایی را به گوشتان خواهند رساند که اگر آنان ، سخنانشان واهدافشان را ارزیابی ننمایید قطعا چرخش در دورباطل خواهدبود.

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی تحلیل گر مسائل سیاسی در یاد داشت وارده به سایت نسیم قاین نوشت:

امسال آرزو داشتم تا سعادت نگارش يادداشتي را براي روز مجلس پيدا كنم، يادداشتي كه به آندسته ازمشكلات، كاستي ها و كمبودهايي اشاره كند كه نماينده شريف مردم در مجلس مي تواند با تدبير، تعامل و رايزني كه نشأت گرفته از مسئوليت انقلابي و تعهد ايشان است، تأثيرگذار و حلال مشكلات باشد.

قطعاً اطلاع داريد نمايندگان مجلس از قدرت و جايگاه اجرايي در حوزه هاي خود برخوردار نيستند، ليكن جايگاه مهم ايشان كه دسترسي آسان به دولت، وزرا، مسئولان كشوري و لشکري مي باشد، حاكي از آنست كه مي تواند تأثير بسزايي در تسريع و تسهيل امور آباداني و سازندگي داشته و در تحقق حقوق شهروندان نقش چشمگيري داشته باشد.

اما سعادت اين مهم به جهت مشغله كاري از اينجانب سلب گرديد و از آنجا كه علاقه به پرداختن به اين موضوع را داشتم تصميم گرفتم تا با عده اي از جوانان شايسته و انقلابي شهرستانمان به بحث درباره اين موضوع بپردازيم و در اين يادداشت به گوشه اي از سخنان ايشان كه متأثر از مراسم بزرگداشت شهيد مدرس در دانشگاه آزاد بود بپردازيم:

جواني به نمايندگي از جمع ، ابراز خرسندي از حضور مجدد حاج آقای  عبادي كه برايمان معطر به صفاي ولايت هستند،درشهرستان می گوید و به نكته اي جالب اشاره مي كند، او مي گفت من ارادت خودم را با دادن صدقه، نذر و نياز نشان دادم، زيرا ايشان و ديگر مهمانان مراسم به احترام مردم قاینات و زيركوه قرار بود از جاده اي تردد كنند كه تاكنون عزيزان بسياري را از ما گرفته است، جاده اي كه گويا يكي از وسايل جنگي بازمانده از لشگر مغولان بوده و قرار است به كشتار بي رحمانه خود ادامه دهد، جاده اي كه تاكنون دولت ها، استانداران و نمايندگان زيادي را در مقابله با خود مغلوب كرده است.

 ديگري به سخنان ارزشمند ايشان اشاره نمود، سخناني كه شايد در ظاهر مروري بر تاريخ و شخصيت شهيد مدرس باشد ليكن بيان آن از سوي ايشان در اين مراسم بي حكمت نخواهد بود.

استنباط اين جوان از سخنان نماينده معزز ولي فقيه در استان آن بود كه اشاره به شخصيت شهيد مدرس در راستاي مقابله با نفوذ غربي ها، مبارزه با سلطه گري و غربزدگي در اين مراسم ، نشان از تلنگري براي نمايندگان مجلس در اين برهه از زمان است، نمايندگان مجلس بايد بيدار و هوشيار باشند كه دشمنان از راه هاي مختلفي همچون برجام و مذاكره نتوانند از سد وخاکریز  قانونگذاری بگذرند، چون حاصلش همان استعمار خواهد بود.

جوان ديگري به سخنان حجه الاسلام رحمانی امام جمعه محترم شهر قاینات اشاره نمود، بياناتي كه متشكل از چند اتفاق تاريخي براي شهيد مدرس بوده است. ايشان قصد داشت تا با بيان چند حادثه كه در آنها آيت الله مدرس حاضر بودند، بگويد كه با تزكيه نفس و عرفان بود كه آن شهيد بر نفوس افراد تصرف مي كرد و به بيان حق و حقيقت و احقاق آن مي پرداخت.

جواني ديگر از گوشه جلسه مي گويد، راستي حضور قابل تحسين فرماندار كه با مديران و كاركنانش در اين جلسه حاضر بود را از چشم ها پنهان نكنيد، اما به راستي چرا نماينده مردم در دولت، عاليترين مقام اجرايي در شهرستان كه نماينده مردم در مجلس مكمل او در آباداني و سازندگيست دعوت به سخنراني نشد؟ اگر شد چر از اين فرصت طلايي به بيان ديدگاه خود در خصوص مجلس نپرداخت؟ اين فرصت خوبي بود تا ما كه مدتيست از فاصله اين دو شخصيت رنج مي بريم و چه بسا متضرر شده ايم، بفهميم كه چه توقعي فرماندار از يك نماينده دارد كه اين نماينده در خود ندارد وچه بسا بالعکس

خلاصه هركس به نمايندگي از گروهي به غايبي اشاره مي كرد، جواني از اهل تسنن، صنعت، جوانان، بانوان، ورزشكاران و... كه چرا در چنين مراسمي با اين استعداد ، باز مسئولين حرف بزنند، بهتر بود در اين روز نماينده مردم در مجلس شنونده مردم باشد.

دراين حين يك نفر گفت الحق و الانصاف بعدها جناب فلاحتي حتماً در زمان و فضاي مناسب جبران خواهد كرد و به استماع حرف هاي شما عزيزان خواهند نشست، ولي از اين حضور مردم و مسئولين در اين مراسم نبايد به سادگي گذشت، در اين مراسم و از سخنان نماينده فهميديم كه ايشان از مشكلات، دردها و محروميت هاي موجود در حوزه خود باخبرند، فهميديم كه اگر دو ركن شناخت و اقدام مؤثر براي سازندگي لازم است، ايشان از اطلاعات خوبي برخوردارند و اميدواريم هرچه سريعتر اقدامات لازم هم انجام دهند كه به فرموده رهبرانقلاب فرصت خدمت همچون باد مي گذرد و شما مي مانيد و عملكردتان و نقد و قضاوت آيندگان.

حرف هاي زيادي زده شد كه فرصت بيان آن اندك است اما در پايان اين يادداشت جواني متعصب و شايسته مطلبي را گفت كه ما ربطش به اين مراسم را متوجه نشديم زیرا به بیان حقیقت پرداخت که بر عام وخاص آشکار است ودلیلی به بیان مجدد آن نمی دیدیم

او گفت جوانان اين خطه همه شايسته وانقلابي هستند، جوانان اين ديار آن گونه كه رهبر امت مي خواهد از آگاهی وبصیرت مثال زدنی برخوردارند، جوان خراساني هميشه با بصيرت خود در حفاظت از حریم ولايت ونظام سعي داشته است به دشمنان نشان دهد كه اگر در ميدان است با رهنمودهای رهبرش خام نيست، جوان خراسانی اگر در انتخابات مختلف به حمایت از کاندیدای خود که  شورای نگهبان نظام اورا تایید کرده است در میدان حاضرشود گویی برای اطاعت از فرمان امام امتش به میدان آمده ، رهبری فرهیخته و دلسوز انقلاب که موکدا ومکررا آحاد امت را به حضور درصحنه فرامی خواند تا دشمنان نظام بدانند وبفهمند که در این کشور با وجود اختلاف درسلایق وعلایق ، همه نظام وانقلابشان را دوست دارند.

در پایان شاید این گوشه ای از تخیل یک نویسنده باشد وشایدهم گوشه ای از تدبیر یک علاقه مند به خدمت ، لیکن نفس ونتیجه این یادداشت مهم است، مخاطبان عزیزمان را دعوت به یک راه برای نجات از سیاس تزدگی شهرستان می کنیم ، موضوعی که فرماندار ونماینده و... همه به زبان می آورند که باعث عقب ماندگی شهرستانمان شده است، این راه ، راهی جزء ارزیابی عملکرد، رفتار و سخنان آندسته از اشخاصی نیست که سعی برآن دارند تا حمایت شما مردم شریف را همراه خود نمایند.

بدانید عزیزان من که اشخاصی دوباره یا باشروعی تازه ، با عرضه مجدد خود ، وعده ها وقولهایی را به گوشتان خواهند رساند که اگر آنان ، سخنانشان واهدافشان را ارزیابی ننمایید قطعا چرخش در دورباطل خواهدبود.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.