دفتر مقام معظم رهبری

آخرین اخبار

کد مطلب: 25048  |  
تاریخ انتشار : 3 آذر 1396 - 21:44
آموزش و پرورش شهرستان قاینات بعد از بازنشسته کردن مدیر 36 ساله آن از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از اواخر مهرماه با سرپرستی معاون اداری و مالی اداره می‌شود و پست‌های معاونت پرورشی و ابتدایی آن فاقد مسئول است.

به گزارش نسیم قائن ، آموزش و پرورش شهرستان قاینات با بیش از بیست و چهار هزار نفر جمعیت دانش‌آموزی و دو هزار فرهنگی بعد از بازنشسته کردن مدیر 36 ساله آن از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از اواخر مهرماه با سرپرستی معاون اداری و مالی اداره می‌شود و پست‌های معاونت پرورشی و ابتدایی آن فاقد مسئول است.

همچنین پس از بازنشسته کردن مدیر وقت آموزش‌وپرورش، پست‌های روابط عمومی و سنجش آموزش‌وپرورش قاین به همراه معاونان ابتدایی و پرورشی جهت برخورداری از مزایا به عنوان مدیر و معاون در مدارس شهر قاین اشتغال به کار یافته‌اند، فاقد مسئول می‌باشد که می‌تواند موجب نارضایتی و تأخیر در امور آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان و مراجعات شهروندان و فرهنگیان باشد.

عدم مسئولیت‌پذیری و تغییرات گسترده در آموزش‌وپرورش شهرستان قاینات بسیاری از امور اداری از جمله صدور ابلاغ‌های رایانه‌ای، قراردادها و ارزیابی عملکرد سال تحصیلی گذشته معلمان را با تأخیر مواجه کرده است. همچنین موجب تأخیر در انتصاب مدیران مدارس پسرانه استعداد درخشان دوره‌های اول و دوم متوسطه و دخترانه شاهد قاین شده و بعد از گذشت قریب سه ماه از سال تحصیلی این مدارس به صورت سرپرستی مدیریت می‌شوند.

خالی بودن چندین پست حساس و مهم در آموزش‌وپرورش قاین از مسئول درحالی است که به دلیل پراکندگی شهرستان، آموزش‌وپرورش بخش نیمبلوک قاینات به صورت نمایندگی اداره می‌شود و جمعیت قابل توجهی از دانش‌آموزان شهرستان نیز در بیش از 20 مدرسه شبانه‌روزی تحصیل می‌کنند و با مشکلات عدیده اعتباری و تأمین امکانات مواجه می‌باشند.

هنرستان‌های فنی، حرفه‌ای و کاردانش قاینات به دلیل کمبود تجهیزات کارگاهی در رنج مضاعفی قرار دارند و علی‌رغم دریافت‌های مصوب اجباری اختیاری به عنوان مشارکت قادر به تأمین نیازهای سرفصل درسی هنرجویان خود نیستند و ادامه این روند در مدیریت آموزش‌وپرورش قاین بر مشکلات مدارس و دانش‌آموزان شهرستان خواهد افزود.

انتظار می‌رود مسئولان امر ضمن بررسی چگونگی خالی شدن یکباره پست‌های اداری در یک فاصله زمانی محدود از ادامه این روند جلوگیری کرده و آموزش و پرورش قاینات را که در سال‌های اخیر با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده است را به جایگاه واقعی آن برگردانند و جامعه فرهنگی و دانش‌آموزان مستعد و انقلابی قاینات را مورد حمایت قرار دهند.

 محمدرضا فرخی- روزنامه کیهان

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.