دفتر مقام معظم رهبری

آخرین اخبار

کد مطلب: 24855  |  
تاریخ انتشار : 23 آبا 1396 - 21:46
فرماندار قاین در جلسه مدیریت بحران شهرستان:
ادارات آمادگی لازم برای مدیریت بحران های احتمالی را داشته باشند
فرماندار قاین گفت: دستگاه هاي متولي امر بايستي از هم اکنون تدابير لازم به منظور مواجه شدن در شرايط بحراني و به ويژه براي ايام زمستان، اتخاذ نمايند تا شهروندان و مسافرين با مسائل و مشکلاتي مواجه نشوند.

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در جلسه هماهنگی مديريت بحران شهرستان که در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد؛ اظهارکرد: مسئولين شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان بايستي بگونه اي عمل كنند و آمادگي داشته باشند كه اگر خداي نكرده با حادثه غير مترقبه و يا بلاياي طبيعي مواجه شدند، تلفات و خسارات كمتري متوجه شهروندان شود.

وی  بیان داشت: در بحث مدیريت بحران، دستگاه هاي متولي امر بايستي از هم اکنون تدابير لازم به منظور مواجه شدن در شرايط بحراني و به ويژه براي ايام زمستان، اتخاذ نمايند تا شهروندان و مسافرين با مسائل و مشکلاتي مواجه نشوند.

کهن ترابی در ادامه گفت: يکي از اشکالاتي كه در كشور ما وجود دارد؛ اين است كه محاسبه در خيلي از امور ضعيف است و برنامه ريزي براي آينده نداريم و عمدتا آينده نگر نيستيم.و لذا با كوچكترين حادثه غير مترقبه و بلاياي طبيعي، مي بينيم كه خسارت و تلفات زيادي را متحمل مي شويم.

وی با اشاره به اینکه همه ما در قبال حوادثي که اتفاق مي افتد؛ مسئول هستيم؛ تصريح كرد: وقتي حادثه اي اتفاق مي افتد، تبعاتش براي كل جامعه هست و تازه آن وقت آسيب شناسي ها شروع مي شود و موارد و اظهار نظر هاي مختلفي در شبكه هاي اجتماعي و رسانه ها مطرح مي شود.

 

فرماندار در قسمتی از سخنان خود، گفت: یک سري قوانين طبيعي در طبيعت وجود دارد که بايستي همه مردم و به ويژه مسئولين به اين قوانين توجه كنند و به جهت پيشگيري از حوادث مختلف، تدابير لازم در امور مختلف انجام بدهند.

وی ادامه داد:اگر ما ضوابط و مقررات ساخت و ساز ها را رعايت كنيم و مهندسين نظارت كارشناسي دقيقي در اجراي پروژه هاي مختلف انجام دهند و بدور از اعمال سليقه هاي شخصي و احساسات قانون را رعايت كنند؛ خيلي از مسائل و مشكلاتي كه در بحث ساخت و ساز ها وجود دارد؛ نخواهد بود و در زمان وقوع بلاياي طبيعي و حوادث غرمترقبه نيز خسارت و تلفات كمتري متوجه مردم خواهد بود.

کهن ترابی خطاب به اعضای شوراي مديريت بحران شهرستان، تأکيد كرد: با توجه به اينكه شهرستان قاینات بر روي گسل زلزله قرار دارد و تا كنون حوادث زيادي در نقاط مختلف اين شهرستان در سنوات گذشته اتفاق افتاده است؛ كليه مسئولين بايد ضمن بررسي وضعيت امكانات و تجهيزات خود و همچنين آموزش نيرو هاي تحت امر، آمادگي كامل را در مواجه شدن با شرايط بحراني داشته باشند.

فرماندار در پایان، بیان داشت: با توجه به اينکه سطح آگاهي افراد جامعه بالا رفته است و علم و تکنولوژي رشد يافته است؛ بايد از اين ظرفيت و فرصت به خوبي در راستاي پيشگيري و كاهش خسارات و تلفات در حوادث غيرمترقبه و بلاياي طبيعي استفاده كنيم.

بیکی معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري در اين جلسه خطاب به شهرداران و ديگر اعضاي شورا، تأکيد كرد: با توجه به اينكه در فصل زمستان با معضلات زيادي در بحث روان آب ها در سطح شهر ها مواجه هستيم. لذا بايستي از هم اكنون تدابير لازم به منظور ساماندهي و هدايت اين روان آب ها، اتخاذ شود.

معاون برنامه ریزی و امور عمراني فرمانداري در ادامه خطاب به کليه مسئولين و اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان، يادآور شد: از هم اکنون بايستي به بررسي وضعيت ماشين آلات، امكانات و ديگر تجهيزاتي كه در شرايط بحراني لازم است؛ بپردازند و همچنين آموزش نيروي انساني را بطور جد در دستور كار خود قرار دهند تا آنان بتوانند در شرايط بحراني خدمات بهتر و مناسب تري به حادثه ديدگان ارائه نمايند.

معاون فرماندار در پایان، تأکید کرد: هر دستگاه در حيطه وظايف تخصصي خودش بايستي بررسي هاي لازم از نقاط حادثه خيزي كه در سنوات گذشته وجود داشته است، بپردازند و اقدامات لازم به جهت جلوگيري از هرگونه خسارت احتمالي انجام دهند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.