دفتر مقام معظم رهبری

آخرین اخبار

کد مطلب: 24804  |  
تاریخ انتشار : 21 آبا 1396 - 22:27
فرماندار قاین در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان:
در ساخت مسکن جوانان ،شهرداری ها ومسکن وشهرسازی با بخش خصوصی همکاری کنند
فرماندار قاین گفت:شهرداري ها و مسكن و شهرسازي مي تواند با در اختيار گذاشتن زمين رايگان به سرمايه گذاران بخش خصوصي در بافت هاي فرسوده شهر ها نسبت به ساخت مسکن ارزان قیمت به صورت مشارکتی برای جوانان اقدام کنند.

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در یازدهمين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان که با محوريت اشتغال و مسكن جوانان در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار گرديد؛ اظهار کرد: در شرايط كنوني بايستي تلاش شود تا نگاه و رويكرد جوانان و افراد تحصيلكرده به كار بعنوان يك امر پشت ميزنشيني، تغيير كندواین باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی  در ادامه به چالش هایی که در مسير ايجاد کار و كارآفريني در حوزه جوانان وجود دارد؛ اشاره كرد و گفت: يكي از مهمترين چالش هايي كه افراد تحصيلكرده و جوياي كار با آن مواجه هستند؛ عدم قدرت ريسك پذيري است و اينكه كار را فقط يك كليشه پشت ميزنشيني با يك حقوق ماهيانه ثابت مي دانند كه بايد اين رويه و نگرش به كار در كليه افراد تغيير كند و اين مهم ميسر نخواهد شد؛ مگر اينكه همه مسئولين در جامعه فرهنگ سازي کنند تا رويكرد عموم مردم و به ويژه قشر تحصيلكرده و جوياي كار، به كار، عوض شود و اين رويه در جامعه نهادينه شود كه كار فقط يك امر پشت ميز نشيني نيست.

کهن ترابی خطاب به کليه جوانان و افراد جوياي کار، بيان داشت: جوانان بايد منيّت ها را كنار بگذارند و با خرد جمعي و بصورت مشاركت چند نفر با هم به دنبال ايجاد كار، كارآفريني و توليد ثروت باشند. و مسئولين هم بايد با ارائه مشاوره هاي فني و تخصصي به جوانان، آنان را در حوزه اي كه ورود پيدا كرده اند؛ تشويق و ترغيب نمايند.

 

وی ادامه داد: دولت نیز تسهيلات بسيار خوبي براي اينگونه كارآفريني ها در نظر گرفته است.

فرماندار قاین در خصوص حل مشکل مسکن جوانان نیز، خاطرنشان كرد: در خصوص رفع این مشكل نيز شهرداري ها و مسكن و شهرسازي مي تواند با در اختيار گذاشتن زمين رايگان به سرمايه گذاران بخش خصوصي در بافت هاي فرسوده شهر ها كه زيرساخت هاي لازم هم فراهم است؛ بصورت مشاركتي وارد عمل شوند و با استفاده از تسهيلاتي كه در اين بخش وجود دارد نسبت به ساخت مسكن ارزان قيمت براي جوانان اقدام بكنند.

براتی معاون سیاسي اجتماعي فرمانداري نيز در اين جلسه خطاب به کليه مسئولين شهرستان، تأکيد كرد: مسئولين كليه دستگاه هاي اجرايي بايستي ظرفيت ها و موقعيت هايي كه در بحث اشتغال و مسكن جوانان در اختيار دارند؛ بدرستي براي آنان تبيين كنند و همچنين بايد كليه اقداماتي كه در اين حوزه انجام داده اند و مسائل مشكلاتي كه مانع اجراي طرح هاي مختلف در حوزه جوانان مي شودرا به دبيرخانه مربوطه جهت طرح در ستاد ساماندهي امور جوانان، ارائه نمايند.

بیکی معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري در اين جلسه، بيان داشت: کليه دستگاه هاي اجرايي به ويژه دستگاه هاي متولي ضمن احصاء شغل هايي كه در حوزه جوانان وجود دارد؛ اطلاع رساني درست و دقيقي از حوزه اشتغال، اعم از تسهيلات و طرح هاي مختلف به جوانان انجام دهند و آنان را نسبت به اجراي طرح هاي مختلف اشتغالزايي توجيه و ترغيب و تشويق نمايند.

معاون برنامه ریزی و امور عمراني فرمانداري به انواع ظرفيت ها و قابليت هاي شهرستان در بحث اشتغال جوانان، اشاره کرد و افزود: بحث کارورزي در مراكز فني و حرفه اي، استفاده از تسهيلات كافي براي اشتغال جوانان، وجود صنايع دستي و محصولات كشاورزي، صنعت و معدن از جمله مواردي است كه جوانان مي توانند در اين حوزه ها ورود پيدا كنند و از تسهيلات بسيار خوبي كه دولت براي اجراي طرح هاي مختلف اختصاص داده، بخوبي استفاده كنند.

حسین اسماعيلي شهردار خضري دشت بياض در یازدهمين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان قاین با اعلام یک خبر خوش به جوانان خضری دشت بیاض گفت: 10الی 20نفراز اولین جوانان شهر خضری دشت بیاض که در اولین فرصت برای ساخت مسکن در منطقه 48هکتاری حدفاضل بین خضری ودشت بیاض اقدام به ساخت وساز منزل مسکونی کنند 100درصد از پرداخت عوارض صدور پروانه معاف خواهند بود.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.