دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 23204  |  
تاریخ انتشار : 24 تير 1396 - 10:20
گوهری گفت:در راستای مبارزه با بیماری ها طیور و احتمال بروز وانتشار بیماری بیش از 3میلیون و 850هزار دز واکسن در صنعت طیورگوشتی شهرستان قاین توسط پرورش دهندگان مصرف شد.

به گزارش نسیم قائن ، دکتر علی گوهری با اعلام این خبر گفت: در راستای انجام اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی در خصوص واکسیناسیون طیور کارشناسان این شبکه از ابتدای سال تاکنون بر مصرف بیش از 3میلیون و 850هزار دز انواع واکسنهای طیورگوشتی مصرفی مرغداریهای شهرستان نظارت داشتند.

رئیس شبکه دامپزشکی قاین افزود:: با توجه به فعالیت 69مرغداری پرورش طیورگوشتی در شهرستان ، اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی در طول دوره پرورش برای پیشگیری از احتمال بروز و انتشار بیماریهای خطرناک طیور و قابل انتقال بین انسان و پرندگان با انجام به موقع و دقیق واکسیناسیون طیور پرورشی ضروری است.

وی تصریح کرد، برای تامین ایمنی در طیور پرورشی باید واکسنهای مورد استفاده واحدهای مرغداری در شرایط مناسب و زنجیره سرد حمل شده و با رعایت کامل شرایط امنیت زیستی توسط واکسیناتورها مورد استفاده در سنین مختلف طیور پرورشی قرار گیرد، تا امکان پیشگیری از بیماریهای طیور فراهم شود.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.