دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 23199  |  
تاریخ انتشار : 23 تير 1396 - 15:27
امام جمعه قاین با اشاره به فتنه سال 78و88در ایران گفت: با درایت رهبری و حضور موثر مردم ،تیرهای دشمنان به سنگ خورد و نتوانستند راه به جایی ببرند.

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به اهمیت فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر اشاره کردو گفت : مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر داشتند و همه را به ویژه مسئولین را به نهادینه کردن این فریضه رهنمون کردند.

 وی افزود : اگز این فریضه الهی در کشور و در جامعه نهادینه شود آن وقت است که زندگی ها راحت و امنیت استوار خواهد شد.

امام جمعه قاین گفت:دشمن در حال نفوذ از راه های مختلف در بدنه اجتماع و به ویژه  بنیان خانواده است و با نقشه های مختلف دنبال ریشه کن کردن. و از هم پاشیدن این نهاد مقدس است و باید همه توجه داشته باشند و تحت تاثیر این تبلیغاتهای کاذب و نقشه های دلفریب دشمن قرار نگیریم.

آیت الله اصفهانی گفت:حفظ نهاد خانواده باعث ایجاد امنیت و آرامش در جامعه خواهد شد و اینها به دست نخواهد آمد مگر با رعایت امر به معروف و نهی از منکر.

وی  با اشاره به فتح اندولس گفت: این واقعه باید درس و الگو باشد . ببینید که در این واقعه چگونه از راه نفوذ در اعتقادات و مذهب مردم را نسبت به اتفاقات اطرافشان بی خیال کردند ودر نهایت با نفوذ توانستند به فتح این کشور مهم دست یابند.

آیت الله اصفهانی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به وقایع تیر 78 گفت : در آن سال تعدادی از فریب خوردگان دنبال این بودند که در نظام اسلامی دیگر اسمی از اسلام و قرآن و ولایت فقیه نباشد. همانگونه که در سال 88 نیز فتنه ای دیگر را تدارک دیدند اما به حول و قوه الهی با درایت رهبری و حضور موثر مردم در تمام این نقشه ها تیرشان به سنگ خورد و نتوانستند راه به جایی ببرند.

وی افزود: این نظام نظامی الهی و برگرفته از خواست ملت است و مردم پای این نظام و انقلاب ایستاده اند.

امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت : تاسیس این نهاد مهم که از تدابیر بزرگ رهبر کبیر انقلاب بود و نظارت بر انتخاباتها و سلامت برگزاری آن و همچنین تایید برخی قوانین کشور توسط عده ای از حقوقدانان از جمله وظایف آن است. از همان سال اول ریاست شورا برعهده عالم فقیه حضرت آیت الله جنتی است که با دقت و محکم و استوار این وظیفه را به خوبی بر دوش می کشد.   ناظرین این شورا هم باید در این راه امانتدار و دقیق باشند تا حق الناس را به خوبی رعایت کرده باشند.

امام جمعه قاین به سالروز قطعنامه 598 گفت : پس از 8 سال جنگ تحمیلی با وجود پیروزیهایی که ایران کسب کرده بود ، شورای امنیت قطعنامه ای را به تصویب رساند تا آتش بس و اتمام جنگ را اعلام کنند که در نهایت به امضای ایران رسید اما گرچه بعد از قطعنامه هم عراق در چند نوبت به خاک ایران تجاوز کرد اما رزمندگان سپاه اسلام بازهم جلویشان ایستادند و شهدایی را هم تقدیم کردند و این نشان دهنده بدعهدی و خوی استکباری این دشمنان است.

 آیت الله اصفهانی در پایان به سالروز شهادت امام صادق (ع) اشاره کرده و گفت :شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)  به عنوان رئیس مذهب شیعه باید با شکوهتر از هر سال برگزار شود. چرا که ما هر چه اکنون از دین تشیع داریم بخش اعظمی از آن مدیون رشادتهای این همام است.

وی هفته بهزیستی وتامین اجتماعی را نیز به دست اندرکاران این نهاد مردمی تبریک گفت.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.