دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 22796  |  
تاریخ انتشار : 7 تير 1396 - 08:53
برگ افتخاری از تاریخ قاینات:
شهید دکتر مهدی امین زاده از شهدای ترور7تیر1360
شهیدمهدی امین زاده در حادثه تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در7تیر1360که به دست پلید منافقین صورت گرفت به خیل شهیدان پیوست وشربت شهادت نوشید.

به گزارش نسیم قائن ، شهید دکتر مهدی امین زاده به سال 1328 در شهرستان قاین دیده به جهان گشود.پس از سپری کردن دوره ی کودکی به مدرسه رفت و تا مقطع سیکل در زادگاهش به تحصیل پرداخت ، سپس به مشهد مهاجرت کرد و پس از طی دوره ی متوسطه، در رشته ی اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه پذیرفته شد.

برای همه کسانی که در انجمنهای اسلامی دانشگاهی ایران و خارج از کشور فعالیت داشتند امین زاده چهره ای سرشناس و شناخته شده بود. شهید مزبور علاوه بر همکاری با انجمن اسلامی واشنگتن با کمک سایر دوستان اقدام به تاسیس یک کتابخانه اسلامی و همچنین کلاس های سخنرانی مذهبی و تفسیر قرآن در این دانشگاه نمود.

او پس از اخذ فوق لیسانس در رشته اقتصاد در رشته دکترای برنامه ریزی اقتصاد در شهر تگزاس دنبال کرد و هنگامی که امام خمینی (ره) در پاریس اقامت داشتند با شور و شوق خود را به آن جا رساند و در معیت ایشان به ایران بازگشت، و پس از چندی به اتفاق همرزم خود- شهید دکتر اسدالله زاده- در حزب جمهوری اسلامی مشهد به فعالیت پرداخت.

 

او مبارزه علیه رژیم پهلوی را از دانشگاه آغاز کرد.

شهید امین زاده به سال 1351 از دانشگاه فارغ التحصیل گردید و جهت ادامه ی تحصیل عازم آمریکا شد .اقامت چندین ساله وی در آمریکا کوچک ترین خللی به ایمان او وارد نکرد؛چرا که خود را لحظه ای از فراگیری علوم الهی و سیاسی بی نیاز نمی دید.وی یکی از اعضای کارآمد اتحادیه انجمن های اسلامی آمریکا و کانادا بود و فعالیت های گسترده ای در زمینه ی نشر فرهنگ اسلام و مبارزه با رژیم حاکم در ایران داشت.

وی به سال 1358 به عضویت هیئت مدیره ی شرکت گسترش خدمات بازرگانی درآمد و در بهمن ماه سال 1359 با سمت معاونت بازرگانی داخلی به فعالیت پرداخت.

طرح ملی کردن سردخانه های ایران با توجه به حصر اقتصادی آن زمان از جمله اقدامات مؤثر وی بود.

سرانجام این شهید بزرگوار در حادثه تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی  در7تیر1360که به دست پلید منافقین صورت گرفت به خیل شهیدان پیوست وشربت شهادت نوشید. .

از شهید فرزند دختری باقی مانده است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.