دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 22147  |  
تاریخ انتشار : 14 خرد 1396 - 17:03
درحالی که آبداران قاینات وزیرکوه از آبان95حقوق نگرفته اند مسئولین ما در جلسات متعدد از پیگیری حقوق آنها به روی کاغذگزارش میدهند.

به گزارش نسیم قائن ،برای حراست و نگهبانی از آب این نعمت خدادادی امین و فداکار تر از آبدار پیدا نمی‌شود. آبداران در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم روستایی قرار دارند و برای رسیدن آب شرب بهداشتی علاوه بر کلرسنجی و قرائت کنتور، انشعابات غیرمجاز را نیز گزارش می‌دهند.

اما این قشر زحمتکش و بی‌ادعا مدت‌ها است که به رغم فقر و نداری صبر پیشه کردند و دم نمی‌زنند ولی اکنون نیازهای آنها، آبداران را به ستوه آورده است وحتی همسران وفرزندان  آبداران نیز از تاخیرات پرداخت حقوق آبداران گلایه مند هستند.

قشر نیازمندی که حتی دریافتی حقوق آنها در ماه به یک میلیون هم نمیرسدواگر میانگینی از حقوق 54آبدار شهرستان های قاینات وزیرکوه داشته باشید سرجمع پرداختی آن به 30میلیون هم نمیرسد وحتی ممکن است از پایه حقوق برخی از مسئولین حتی درخراسان جنوبی هم کمتر باشد.

 

یکی از آبداران قاین در گفتگویی با خبرنگارما می گوید 24ساعت باید پیگیر امورات آب روستاها باشم اما در پایان ماه انتظاری برای دریافت حقوق ندارم وباید ماهها چشم انتظار 500هزارتومان  باشم که پرداخت کنند آن هم پرداختی که با هزاران منت هم ممکن است انجام شود.

همسر یکی از آبداران با بیان اینکه ماههاست که پول داروی همسرم را از همسایگان واقوام قرض می کنم گفت: بارها برای قطع گاز وبرق منزل مراجعه کرده اند که باز مجبور شده ام از همسایگان پول قرض بگیرم ونسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنم

وی می گوید: خجالت می کشم از جلوی سوپری روستا رد شوم .ماههاست که هر چه خریده ام پولش را نداده ام.

یکی دیگر از آبداران بیان داشت: ازسال78به عنوان آبدار فعالیت می کنم اما سرجمع بیمه من به 8سال هم نمیرسد چرا که پیمانکاران بیمه را به درستی برای ما رد نمی کنند وکسی هم پیگیر حق وحقوقات ما نیست.

وی می گوید بیمه مان پیش کش ،مسئولین بدانند که از آبان ماه95همین میزان 479تومان حقوق مارا هم پرداخت نکرده اندکه البته این حقوق آبان 95هم چندین روز پیش پرداخت شده است وگرنه از شهریورماه95دریافتی نداشته ایم.

وی ادامه داد عیدی سال 95و96هم هنوز پرداخت نشده است ،یک سال ونیم کارگری اتفاقات را هنوز به ما پرداخت نکرده اند،در سیل اخیر حدود یک میلیون تومان که به لوله ها ی روستاهای تحت پوشش ما خسارت وارد شده بود راهنوز پرداخت نکرده اند آیا این واقعا ظلم به ما آبداران نیست؟؟؟

فرزندیکی از آبداران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مسئولین ما که حقوق های میلیونی ومیلیاردی می گیرند واصلا به فکر قشر محروم نیستند وشاید نمی دانند که این آبداران با همین 400یا500هزارتومانی که می گیرند امرار معاش می کنند.

وی که پیگیرحقوق های عقب مانده آبداران است می گوید آبدار هرروستا علاوه بر اتفاقات ،چاله کنی وترمیم لوله ها را نیز برعهده دارد وحتی پول کارگران را هم از جیب خودشان می دهند ودر طول این چند سال فقط سال گذشته یک حساب وکتابی داشتند ویک نامه ای را به دست آبداران دادند ومبلغ بدهی شان را تایید کردند ولی پولی به کارگران داده نشد .

بیمه آبداران نیز درماه بین 5تا6روز ودر نهایت 16روز رد می شود در صورتی که کارشان 24ساعته است ودر نهایت برای 24ساعت کار510هزارتومان حقوق می گیرند.

وی بیان داشت: تا شهریور 95حقوق آبداران را پرداخت کرده بودند که طی چند روز گذشته حقوق آبان ماه آنهانیز پرداخت شد اما هنوز هم حدود 6ماه دیگروعیدی وپاداش 2سال گذشته وپول کارگری را طلب هستند.

اگر چه خبرنگار نسیم قائن برای پیگیری معوقات وحقوق آبداران به اداره آب وفاضلاب روستایی شهرستان مراجعه کرد وپیگیر حق آبداران شد امانه مدیر آب وفاضلاب روستایی ونه مدیر عامل تعاونی آبداران قهستان قاین هیچ کدام پاسخگوی مشکلات این قشر نبودند.

درسال گذشته نیز پایگاه خبری نسیم قاین خبری با عنوان (به علت تاخیر در حقوق،خجالت زده زن وفرزندم شده ام/عدم تامین اعتبار از سوی استانداری علت تاخیر در پرداخت حقوق آبداران قاین )

نوشت ومدیرعامل شرکت تعاونی روستایی آبداران قهستان  در خصوص مشکلات آبداران مطالبی بیان داشت اما امسال وی حاضر به پاسخگویی به پیگیری های خبرنگار نسیم قائن نشد.

البته ناگفته نماند که در ایام پایانی سال 95ودرسال96نیز جلسات متعددی برای پیگیری حقوق آبداران در سطح استان وشهرستان قاین گرفته شده است ودرهمه این جلسات  حرف آبداران وپیگیری حقوق آنها سرلوحه کار مدیران استانی وشهرستانی بوده است .

اما حرف تا عمل ،مدیر انقلابی وجهادی می خواهد .....

فرماندار قاین در جلسات متعدد با مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان ،دردیدار با آبداران که در اداره آب وفاضلاب روستایی وحتی در دیدار نوروزی آبداران با فرماندار در سال96برگزار شد از پیگیری حق وحقوق آبداران سخن می گوید.

اما تا کنون هنوز دردی از مشکل آبداران حل نشده است وجدیدا آبداران شهرستان های قاینات وزیرکوه که تعداد آنها به 54نفر می رسد توانسته اند حقوق آبان ماه سال 95خودرا دریافت کنند.

روی سخن با مدیرعامل آبفار روستایی استان واستاندار خراسان جنوبی وفرماندار قاین است:

اگر مسئولین محترم درطی یک سال گذشته یک بررسی از پیگیری های خود برای آبداران داشته باشند آیا واقعا به نتیجه دلخواهی رسیده اید ؟؟ویا سخنانتان فقط وعده های انتخاباتی بوده است وبعد از انتخابات آن فراموش کرده اید؟؟

آیا توانسته اید پاسخگوی دردها ورنج های آبداران خود باشید ؟

جناب آقای بسکابادی در20بهمن95در گفتگویی با سایت خاورستان در خصوص حقوق معوق آبداران استان اظهارکردید: با تهیه اسناد خزانه اسلامی؛ طلب کلیه پیمانکارانی که آبداران با آنها در ارتباط هستند پرداخت کامل می شود.(مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی خبر داد:پرداخت معوقات آبداران استان تا پایان بهمن ماه/ مجموع بدهی ها 8 میلیارد و 600 میلیون تومان است)

 دراین مصاحبه گفته اید سهمیه آب و فاضلاب روستایی از این بدهی ها، 8میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است که از این میزان برای 7 میلیارد و 900 میلیون تومان آن اسناد خزانه تهیه کردیم و تحویل اقتصاد و دارایی دادیم ودر صحبتی که با مدیرکل اقتصاد و دارایی استان در این خصوص داشتم، مقرر شد تا آخر بهمن پول این پیمانکاران و آبداران نقد و پرداخت شود.

آیا بررسی کرده اید که حقوق آبداران استان شما پرداخت شده است؟؟؟

دردیدار هایی که طی یک سال گذشته با فرماندار شهرستان داشته اید آیا قول پیگیری معوقات آبداران را نداده اید؟

آیا هنوز پیگیری حقوق ومزایای آبداران در مرحله بررسی است وبه سرانجامی نرسیده است؟

شما که یک مدیر با سابقه بیش از37سال هستید آیا در جلساتی که با استاندار محترم داشته اید هنوز نتوانسته اید مسئولین استانی را قانع کنید که این آبداران چندین ماه است که حقوق نگرفته اند وحتی عیدی وپاداش سال های 94تا 96را طلب هستند؟

 

مدیرکل محترم در شهرستان قاینات وزیرکوه آبداران از تاخیر در پرداخت حقوق ومعوقات خود گلایه مند هستند پس آنچه شما گفته اید که تا آخربهمن 95پول پیمانکاران وآبداران نقدا پرداخت می شود را بررسی کنید شاید دراین بین نام شهرستان قاینات وزیرکوه فراموش شده است که هنوز آبداران این دوشهر از عدم پرداخت بدهی های خود گلایه مند هستند.

استاندار محترم خراسان جنوبی شما در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آبرسانی روستایی، تانکرها و حقوق آبداران استان که در 23فروردین 96تشکیل شد از توجه ویژه دولت تدبیر وامید به مسئله آب استان گفتید.

(پایگاه اطلاع رسانی استانداری/دولت توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی دارد)

دراین  جلسه مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آبرسانی روستایی، تانکرها و نیز حقوق آبداران به صورت موردی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آیا نتیجه بررسی مشکلات آبداران دراین جلسه را پیگیر شده اید که به کجا رسید ؟؟؟

جناب آقای کهن ترابی فرماندار محترم قاین شما بارها دردیدارباآبداران وحتی مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی از پیگیری معوقات آبداران سخن گفته اید وآخرین بار در دیدارنوروزی با مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی ودر دیدار جداگانه ای که با آبداران داشته اید،سخن از پیگیری حقوق آبداران داشته اید آیا این پیگیری های شما نتیجه ای هم داشته است؟؟؟

شما در دیدار نوروزی با آبداران در رابطه با مسائل و مشکلاتی که آبداران از جمله در بحث عدم دريافت حقوق و مزايا با آن مواجه هستند؛ بيان داشتید: مسائل و مشكلات شما را پيگيري نموده و مكاتبه لازم با مسئولين استاني صورت گرفته كه در جلسات كارگري مربوطه مطرح شده و در دستور كار قرار گرفته است. ولي قسمت عمده رفع معوقات دريافتي شما به اداره كل آبفاي روستايي استان بر مي گردد كه مدير عامل محترم بايد در اسرع وقت تدابير لازم در جهت رفع اين مشكلات اتخاذ نمايد.

آیابعد از این سخنان خود بازهم پیگیر مطالبات این قشر نیازمندکه به طور میانگین آبداران دوشهر قاینات وزیرکوه سرجمع ممکن است حقوق یک مسئول عالی رتبه را در ماه هم دریافت نکنند شده اید؟؟

واما ....به عمل کار برآید به سخن گفتن نیست در حالی که مدیران ومسئولین ما در سخن گفتن وسخنرانی حرف اول را می زنند ونمره قابل قبولی دارند دراینجا بایستی مدیریت جهادی وانقلابی خودرا ثابت کنند  آبدارانی راکه  درانتظار عمل به سخنان مسئولین استان وشهرستان هستندناامید نکنند.

انتهای پیام/

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.