دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 20158  |  
تاریخ انتشار : 1 اسف 1395 - 07:47
آیادراین شرایط که قاینات را آب دربرگرفته است ومشکلات عدیده ای برای شهرستان به وجود آمده است رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران قاینات نمی توانست مرخصی ویا ماموریت خودرالغو کرده وبلافاصله به شهرستان برگردد.

به گزارش نسیم قائن ، یادداشت ذیل توسط یکی از کاربران سایت به وبگاه نسیم قاین ارسال شده است:

غیبت دکتر کهن ترابی فرماندارقاین از عرصه های حضور شهرستان که به یک عادت و رویه معمول تبدیل شده است و برخی اینگونه تصور می کنند که عدم حضور وی در یادواره های شهدا، رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس و نیز مراسم گرامی داشت روز شهرستان و . . . به دلایل سیاسی و فکری است اما غیبت وی در بحران اخیر شهرستان که بدنبال 59 میلیمتر بارندگی مستمر و سیل روی،خسارت های گسترده ای را در بخش های آب و فاضلاب، راه، کشاورزی و تأسیسات شهری بدنبال داشت، البته این احتمال را باطل کرد .

در عرصه های حضور شهرستان که فرماندار می تواند مشکل گشای بسیاری از نیازمندی های شهروندان باشد و باید شوراها و ستاد مدیریت بحران شهرستان را به درستی تدبیر و هدایت نماید و همچنین با انتقال به موقع خسارات کشاورزان، دامداران و دستگاه های اجرایی در جذب اعتبار و تسهیلات احتمالی به استان مؤثر باشد، غیبت و استفاده از مرخصی دکتر کهن ترابی را در این شرایط چگونه می توان توجیه کرد و پاسخ گوی مشکلات و مطالبات شهروندان بود.

این درحالی است که اگر در کشوری شرایط بحرانی پیش آید بسیاری از ماموریت های رسمی کشور وسفرا ورئیس جمهوری درشرایط بحرانی نیمه کاره رها ویا کنسل می شود.

آیادراین شرایط که  قاینات را آب دربرگرفته است ومشکلات عدیده ای برای شهرستان به وجود آمده است رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران قاینات نمی توانست مرخصی ویا ماموریت خودرالغو کرده وبلافاصله به شهرستان برگردد.

براساس ابلاغیه شورای بحران استانهاکه به فرمانداران ارسال شده است ودرآن قید شده که با توجه به شرایط جوی ناپایدار دراستان کلیه مرخصی های مدیران لغو شودوبا توجه به این موضوع که فرماندار ریاست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان را برعهده داشته وازشرایط جوی بد آب وهوایی در جریان بوده اند آیا این لغو مرخصی شامل ایشان نبوده است؟

 

آیا لغو مرخصی به منظور حضور در بین مردم و دفاع از حقوق آنان در رسیدگی مستقیم و از نزدیک، نمی توانست مرهمی بر زخم خسارت دیدگان بخش های کشاورزی و دامداری قاینات باشد ؟

در حالی که مرخصی خارج از شهرستان ایشان می توانست در فرصتی مناسب تر انجام شود و بحران سیل روی و خسارات وارده مدیریت گردد و همچنین در ماه پایانی سال که فرصتی اندک برای جذب اعتبارات و آمادگی شهرستان برای استقبال از بهار طبیعت است و نیز در آستانه سفر ریاست جمهوری که حضور وی لازم و موجب سرعت بخشیدن به وظایف مسئولین دستگاه های اجرایی است شهرستان از حضور نماینده عالی دولت در پیگیری امور بهره مند باشد که البته با غیبت مجدد دکتر کهن ترابی از یکی دیگر از عرصه حضور شهرستان این فرصت نیز نادیده گرفته شد .

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.