دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18217  |  
تاریخ انتشار : 20 آبا 1395 - 23:54
نشان ویژه باغچه‌بان در نخستین همایش دوسالانه طرح «با من بخوان» به ۱۰ تن از مربیان موفق این طرح در سراسر کشور تعلق گرفت.

به گزارش نسیم قائن ،"با من بخوان" برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با کودکان خانواده‌های کم‌درآمد، کودکان محروم و کودکان در بحران است. این برنامه بر پایه رساندن کتاب‌های مناسب و با کیفیت به دست این گروه از کودکان و نوجوانان است که در وضعیت معمول زندگی به کتاب‌های با کیفیت دسترسی ندارند یا این که در وضعیت‌های ویژه مانند رخدادهای فاجعه بار طبیعی و اجتماعی نیاز به کتاب‌درمانی و دسترسی به کتاب‌های مناسب دارند. گزینش آگاهانه کتاب های مناسب و با کیفیت ، طبقه بندی سنی و موضوعی و رساندن بسته های کتاب به خانواده ها و آموزشگاه ها مشخصه مهم این برنامه و نخستین گام اساسی آن است.

در گام دوم سهیم شدن کتاب با کودکان ونوجوانان با روش بلند خوانی است که با ‌گفت و گو و انجام فعالیت‌های هنری در پیوند با کتاب همراه می شود. هدف از سهیم شدن کتاب‌ها با کودکان و نوجوانان، بهره‌مندی از لذت و شوق خواندن و برانگیختن انگیزش‌های زیبایی‌شناختی در آن‌هاست. گام سوم این برنامه، آموزش مربیان، آموزگاران و علاقمندان است تا با گذراندن کارگاه‌های آموزشی کار آزموده شوند.

اولین همایش دوسالانه طرح «با من بخوان» به مدت دو روز در سازمان اسناد کتابخانه ملی ادامه دارد.

نشان ویژه باغچه‌بان به نسیم غلامی از شهرک قدس شهرستان قائن، مریم حاجی‌زاده از روستای نوغاب حاجی‌آباد شهرستان قائن، صدیقه سینایی‌نژاد از طبس شهرستان درمیان، زهرا قاسمی طبس از روستای احمدآباد شهرستان درمیان،‌ رقیه باقری از شهر خوسف شهرستان خوسف، نصرت سلیمانی رباطی  شهرستان بشرویه، کیخا از زاهدان، جلیل بریچی از عشایر زاهدان، راحله آلا از محمودآباد و نرگس تاجیک از محمودآباد تعلق گرفت.

 

نشان ویژه باغچه‌بان از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با پشتیبانی شرکت عمران اذرستان به ده آموزگار مروج خلاق این طرح در مناطق محروم اهدا شده است.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.