دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 169  |  
تاریخ انتشار : 13 آذر 1391 - 16:06
  دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران گفت: توسل آمریکا به راهبرد فشار در کنار گفت‌وگو را نشانه ضعف منطق آن دولت و به‌کارگیری زور به جای استدلال دانست.


به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس «منصف بن سالم»، وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی تونس امروز (دوشنبه) با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.
سعید جلیلی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های گسترده شکل گرفته بر اساس بیداری اسلامی در کشور تونس بر یکپارچه‌سازی این ظرفیت‌ها و بهره‌برداری گسترده از آن در راستای گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی تاکید کرد.
وی افزود: تقابل غرب با تمدن اسلامی ریشه در مخالفت آنان با شکستن انحصارها و قدرت یافتن اندیشه اسلامی دارد و اقداماتی از قبیل ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران توسط رژیم صهیونیستی نیز در همین راستا انجام گرفته است.
دبیر شورای‌عالی امنیت ملی توسل آمریکا به راهبرد فشار در کنار گفت‌وگو را نشانه ضعف منطق آن دولت و به‌کارگیری زور به جای استدلال دانست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان این که پس از گفت‌وگوهای ایران و 1+5 در مسکو و ارائه پیشنهادهای منطقی جمهوری اسلامی ایران، انتظار جامعه جهانی آن است که این کشورها بتوانند با پاسخ منطقی به این پیشنهادها به میز مذاکره بازگردند، تصریح کرد: آمریکا باید به افکار عمومی درباره این تاخیر 6 ماهه پاسخ دهد.
نماینده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حمایت مردم ایران از مسلمانان غزه نمونه واضحی از وحدت جهان اسلام است و دشمنان با ایجاد اختلافات قومی و مذهبی سعی دارند مانع از گسترش تمدن اسلامی در دوران طلایی خود شوند.
منصف بن سالم، وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی تونس نیز در این دیدار ضمن تجلیل از پیشرفت‌های علمی صورت گرفته در جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش تبادلات علمی، فرهنگی و دانشجویی میان 2کشور شد.
وی همچنین کشتار اخیر زنان و کودکان فلسطینی و محاصره مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را نمونه واضحی از نقض حقوق بشر و اقدامی ضد انسانی دانست.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.