دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب: 16267  |  
تاریخ انتشار : 22 اسف 1394 - 21:56
روستاي زول يکي ازبهترين مناطق ييلاقي و تفريحي قاينات است.

به گزارش نسیم قائن ، زول روستای گردشگری در منطقه کوهستانی ودر14کیلومتری مرکز شهرستان قاینات قرارگرفته است.

این روستای خوش آب وهوا دارای31رشته قنات است که بیشترقنوات آن در منطقه کوهستانی قراردارد.

باغات انگوروانجیر این روستای ییلاقی درفصل برداشت، بازار شهرستان را مملو از این میوه ها کرده وحتی کشاوزران روستای زول این محصولات خودرا در شهرهای مجاوروخارج ازاستان نیز به فروش می رسانند.

روستای ییلاقی وگردشگری زول با داشتن بیش از1000نفرجمعیت که درایام بهاروتابستان وایام محرم جمعیت روستا به بیش از دوهزارنفر می رسد دارای دواردوگاه فرهنگی متعلق به آموزش وپرورش وحوزه علمیه سفیران هدایت است وکمپ گردشگری این روستابا اعتباری بالغ بر60میلیون تومان توسط اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی احداث شده است وهرساله در ایام بهاروتابستان میزبان میهمانان زیادی است.

این روستا باداشتن جاذبه های تفریحی دیگر از جمله چشمه آب ترش که خاصیت درمانی دارد ،جنگل زول،کاکی،زردک،کلاته باغ،زول علیا ودرختان کهن سال 700و800سرو وچنار که ثبت آثارملی نیزشده است می تواند تفریحگاه بسیارخوبی برای مسافرین نوروزی باشد.

این روستا به لطف خدا وهمت نظام واهالی ازتمام امکانات رفاهی،از قبیل گاز،آب، برق ،تلفن ثابت وهمراه، دبستان ودبیرستان ومهدکودک، خانه عالم ،دهیاری،خانه بهداشت،مخابرات،کانون فرهنگی ، پایگاه مقاومت بسیج،حسینیه ومسجدبهره مند می باشد ودارای گلخانه ای بسیار زیباست که اکثرمردم شهرقاین وشهرهای اطراف از این گلخانه که به همت یکی از اهالی روستا دایرشده است گل خریداری می کنند.

دربرنامه ریزی های عید نوروزخود که قصد عبوراز مسیر جاده قاین به سمت بنادر جنوب ویا سفربه مشهدمقدس  راداریدمناطق زیبا ودیدنی این روستای ییلاقی را ازدست ندهید.

نظرات کاربران

سلام روستای خودمونه .از همه ی بیندگان دعوت میکنم حتما از این روستا دیدن کنند
سلام واقعا روستای دیدنیه تازه بخش گردشگریی امکاناتش بیشترم شده
روستاي خوبي هست من به مردم ميگم ازين روستا ديدن کنند

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.