دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 1172  |  
تاریخ انتشار : 13 ارد 1392 - 13:17
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به برخی شاخصهای انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور منتخب باید در زمینه ولایتمداری در حد کمال باشد.

 

به گزارش نسیم قاین،آیت الله حسین نوری همدانی صبح جمعه در حاشیه مراسم بدرقه مردم خرم آباد ضمن تقدیر از استقبال و مهمان نوازی مردم لرستان اظهار داشت: حضور در خطه ولایتمدار، شهید و عالم پرور لرستان توفیقی بود که خداوند به من عنایت کرد.

وی خطاب به مردم تصریح کرد: استقبال، اجتماع باشکوه، بدرقه و ابراز احساسات مردم لرستان به حساب اهل بیت و نظام ولایی ایران گذاشته می شود چرا که ما یک شاگرد و پیام رسان کوچک برای این مکتب پرفضیلت هستیم.
پشتیبانی از ولایت فقیه وظیفه همگان است
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه امروز تقویت نظام بر همه لازم است، عنوان کرد: همچنین پشتیبانی از ولایت فقیه وظیفه همگان است چرا که اقتدار این نظام به پشتوانه ولایت است.
وی ادامه داد: امروز مسند ولایت فقیه به وجود حضرت آیت الله خامنه ای مزین است که هدایت های ایشان بسیار قابل تقدیر و تمجید است.
این مرجع تقلید ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که طراح و معمار انقلاب اسلامی ایران با قدرت، اخلاص، توکل، جهاد، روشنگری و مقام شامخ خود توانستند نظامی را پایه گذاری کنند که استبداد و استعمار را در ایران اسلامی قلع و قمح کرد.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مسیر حرکت انقلاب اسلامی مسیر رسیدن به حکومت امام عصر(عج) است، ادامه داد: بر همه ما لازم است که دستاوردهای انقلاب اسلامی را گرامی بداریم.
وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزاری نماز جمعه است، ادامه داد: این فریضه الهی - سیاسی باید با شکوه هرچه تمامتر در همه شهرها برگزار شود.
ملت ایران در حماسه سازی و حماسه آفرینی پیشقدم و پیشتاز باشند
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" ادامه داد: ملت ایران باید در حماسه سازی و حماسه آفرینی پیشقدم و پیشتاز باشند.
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر ضرورت حضور و مشارکت پرشور در انتخابات بیان داشت: بر همگان از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد لازم است که در انتخابات پیش رو حضور جدی داشته باشند.
وی ادامه داد: نباید یک نفر فکر کند چون یک رای دارد، چه رای بدهد و چه رای ندهد فرقی نخواهد داشت چرا که هر رای تیری بر اندیشه و دیده دشمنان است.
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه همه باید در صحنه باشیم، عنوان کرد:همه مردم باید سعی کنند در این انتخابات شرکت کرده و حماسه مورد نظر رهبر معظم انقلاب را خلق کنند.
تلاش کنید آرا در یک نقطه متمرکز شود
وی همچنین بر ضرورت دوری از تشتت آرا تاکید کرد و ادامه داد: تلاش کنید آرا در یک نقطه متمرکز باشد تا رئیس جمهور منتخب دارای قدرت اجرایی بیشتری باشد.
این مرجع تقلید همچنین به شاخص های انتخاب رئیس جمهور اصلح اشاره کرد و گفت: به مردم توصیه می شود پس از تحقیق و بررسی زیاد نسبت به انتخاب کاندیدای مورد نظر اقدام کنند.
شاخصهای انتخاب رئیس جمهور اصلح
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور منتخب باید در زمینه ولایتمداری در حد کمال باشد، افزود: همچنین به لحاظ مدیریت و خدمت به مردم باید دارای سوابق درخشانی باشد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه رئیس جمهور منتخب باید دارای تدبیر و توانمندی در اداره امور کشور باشد، یادآور شد: داشتن روحیه مبارزه و قیام در برابر دشمنان انقلاب از دیگر شاخصهای یک رئیس جمهور اصلح است.
این مرجع تقلید شیعیان جهان تصریح کرد: امید می رود مردم با تحقیق و تفحص فراوان شاخص های مورد نظر را در انتخاب رئیس جمهور خود در نظر بگیرند.
دعای ندبه پررنگ و پرجمعیت برگزار شود
آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روز جمعه در فرهنگ اسلامی دارای امتیاز خاصی است، یادآور شد: جمعه روزی است که جمال و کمال مهدوی در چنین روزی در جهان تجلی پیدا خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید دعای ندبه پررنگ و پرجمعیت برگزار شود، افزود: برگزاری این دعا وسیله ای بین ما و امام عصر ماست.
این مرجع تقلید شیعیان جهان با بیان اینکه "ندبه" به معنی نام بردن توام با شوق و اشتیاق است، تصریح کرد: در زمان غیبت نباید امام و سرپرست خودمان را فراموش کنیم و با خواندن این دعا شور و اشتیاق خود را ابراز می کنیم.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه امروز دنیا از ظلم جریان صهیونیستی و استکباری در رنج است عنوان کرد: منتظر آن روزی هستیم که با ظهور امام زمان(عج) شاهد خواری دشمنان و عزت و سربلندی مسلمانان باشیم.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.