دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 1157  |  
تاریخ انتشار : 12 ارد 1392 - 16:32
نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظر ما این است که همه اصولگرایان در نهایت به یک نامزد برسند؛ مذاکراتی هم با علما و بزرگان صورت می‌گیرد تا بتوانیم به کاندیدای اصلح برسیم.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازفارس،علی اکبر ولایتی چهارشنبه شب در جمع طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه در حسینیه آیت‌الله مرعشی در پاسخ به سوال یکی از روحانیون مبنی بر عضویتش در ائتلاف سه‌گانه اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کاندیداها زیاد هستند بنابراین با هدف جلوگیری از تک‌روی ائتلاف‌هایی تشکیل شده و ما سه نفر هم از ابتدا این تعداد نبودیم بلکه مذاکراتی صورت گرفته و ما انتخاب شدیم و باز هم جلساتی خواهیم داشت تا در نهایت یک نفر انتخاب شود. 

سوال دیگری که از ولایتی شد در مورد کناره‌گیری‌اش در صورت ورود هاشمی به انتخابات بود که وی در جواب گفت: این کار را نمی‌کنم.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در جواب سوال دیگری خاطرنشان کرد: مردم باید این فرصت را داشته باشند که مناظره‌ها را ببینند و نظرات را بشنوند و قدرت تشخیص پیدا کنند.
وی در خصوص برنامه‌های خود برای رفع مشکلات کنونی اقتصاد کشور عنوان داشت: مشکلات اقتصادی با توجه به شدت و میزان آسیب‌رسانی باید اولویت‌بندی شوند؛ معیشت، بیکاری، تورم و گرانی از جمله مسائل دارای اولویت هستند زیرا مردم نیازمند ثبات در قیمت‌ها و نرخ متناسب با درآمدشان هستند و دولت می‌تواند این امر را کنترل کند زیرا شرایط کنونی از زمان جنگ بدتر نیست.
ولایتی ادامه داد: در زمان جنگ تنها با چند میلیارد دلار کشور اداره می‌شد زیرا اولویت‌بندی خوبی وجود داشت؛ امروز بخشی از یارانه‌ها باید صرف کمک به تولید بشود تا کارخانه‌ها تعطیل نشوند و اگر این کار صورت می‌گرفت معیشت افراد تامین می‌شد و تورم کاهش می‌یافت.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه باید تلفیقی از اقتصاد داخلی و روابط خارجی برای حل مشکلات معیشتی صورت گیرد گفت: برای برخی معضلاتی که قابل حل هستند و حل نشده‌اند راهکارهایی دارم؛ این کار سخت‌تر از مذاکرات میان ایران و عراق نیست و ملت ایران بارها توانمندی خود را ثابت کرده است و روابط بین‌الملل ایران اینگونه نبوده است که نتوانیم نفت خود را بفروشیم؛ اگر مطابق برنامه‌های توسعه اقتصادی و سند چشم انداز رفتار شود به پیشرفت خواهیم رسید ضمن اینکه دولت موظف است هر ساله 10 درصد از وابستگی درآمد کشور به نفت را کاهش دهد و جذب سرمایه‌گذاری خارجی هم باید در اولویت قرار گیرد.
وی عنوان داشت: امروز کشورهای همسایه به گاز ایران نیاز حیاتی دارند و می‌توان درآمدهایی فراتر از نفت از آن به دست آورد؛ ظرفیت ترانزیتی ایران هم فرصت اقتصادی دیگری است که می‌توان از آن برای درآمدزایی استفاده کرد.
ولایتی با اشاره به همسایگی 15 کشور با ایران گفت: نمی‌توان چنین کشوری را محاصره اقتصادی کرد و وقتی این همه ظرفیت در کشور وجود دارد اما مشکلات کنونی را می‌بینیم به حال اقتصاد کشور باید تاسف خورد.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل انتخاب یک نفر از میان ائتلاف سه نفره بیان داشت: نظر ما این است که همه اصولگرایان در نهایت به یک نامزد برسند؛ مذاکراتی هم با علما و بزرگان صورت می‌گیرد تا بتوانیم به کاندیدای اصلح برسیم.
سوال دیگری که از ولایتی شد در مورد ساکتین فتنه بود و او در جواب گفت: هر کس خلاف نظری که رهبر معظم انقلاب در سال 88 و طی خطبه‌های نماز جمعه بیان فرمودند رفتار کند در فتنه شریک بوده یا اگر موضع نگرفته ساکت است و این امتحان بزرگی بود که برخی در آن مردود شدند؛ باید مراقب باشیم که برخی عیوب خود را زیر این پوشش پنهان نکنند.
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری عنوان داشت: من و حداد عادل صریح‌ترین موضع را در مقابل فتنه اتخاذ کردیم؛ نکته اساسی این است که در مقابل جریان انحرافی هم باید موضع‌گیری صحیح داشت و کسانی که در مقابل انحراف هر نوع سکوتی دارند مانند افرادی هستند که در فتنه جزو ساکتین بودند
 
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.