دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 113  |  
تاریخ انتشار : 2 آذر 1391 - 20:16
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: خودباوری مهم‌ترین و ثمره و درس دوران دفاع مقدس بود.

 
به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، ابوالفضل نوفرستی عصر امروز در یادواره شهدای کارمند و کارگر شهرستان بیرجند که در محل نمازخانه شهرداری بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: حیات عمل به اخلاص است و اگر اخلاص و اندیشه اسلامی در کار نباشد کار و اقدام انسان هیچ نتیجه و ارزشی ندارد.
وی با بیان اینکه با اخلاص‌ترین افراد در واقع شهدا هستند، تصریح کرد: شهیدان در میدان عمل اخلاص خود را نشان داده و جایگاه رفیع الهی را برای خود خریداری کردند.
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دو قرن گذشته 318 جنگ در این کره خاکی رقم خورده است، ادامه داد: دو سوم این جنگ‌ها را غربی‌ها مدیریت، پشتیبانی، هدایت و اجرایی می‌کردند و در یک سوم جنگ‌های دیگر نیز به طور غیر مستقیم دخالت داشتند.
نوفرستی یادآور شد: اما هیچ کدام از این جنگ‌ها دفاع مقدس نام نگرفت و تنها جنگ هشت ساله و تحمیلی به عنوان دفاع مقدس شناخته شد چون تمامی واقعیت‌ها و رنگ و بوی این جنگ همانند وقایع قیام کربلا بود.
وی افزود: دفاع مقدس بیشترین شباهت‌ها را با نهضت کربلا و قیام امام حسین(ع) داشت.
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی خودباوری را مهم‌ترین و برترین ثمره و درس دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: به همین روحیه خودباوری بود که رزمندگان اسلام با تاسی از اهل بیت(ع) توانستند دشمنان را وادار به عقب‌نشینی کنند.
نوفرستی اظهار کرد: امام(ره) فرمودند"که جنگ تحمیلی برای ملت و نظام ما یک نعمت بود" و خودباوری یکی از مهم‌ترین این نعمات بود.
وی در ادامه ضمن تسلیت ایام محرم تصریح کرد: نخستین کسی که برای امام حسین(ع) عزاداری کرده خود خداوند بوده است.
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه مهم‌ترین سخن و شاخص عاشورا در حقیقت انسانیت است، ادامه داد: امام حسین(ع) در کربلا درس انسانیت را بشریت آموخت.
نوفرستی یادآور شد: شهدا درس انسانیت و کمال را از امام حسین(ع) و نهضت کربلا آموختند و در جبهه‌ها به معرض نمایش گذاشتند و امروزه جامعه اسلامی نیازمند ترویج و تبیین این چنین فرهنگ‌هایی است.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس ادامه راه عاشورا و رزمندگان اسلام عاشوراییان واقعی بودند، افزود: آحاد مردم وظیفه دارند ضمن پاسداری از خون شهدا نیز اسلام‌محوری را پیشه و پیام‌های کربلا را در زندگی خود پیاده کنند.
در ادامه این جلسه از خانواده‌های شهدای کارمند و کارگر شهرستان بیرجند تقدیر شد

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.